Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi

Skatoties no finanšu sektora skata punkta slikta kredītvēsture, iespējams, ir sliktākais kas vien var būt, jo tieši slikta kredītvēsture ir viens no visizplatītākajiem iemesliem, kādēļ bankas un kreditori atsakās saviem klientiem piešķirt lielākus vai mazāks kredītus. Par laimi ņemot ātro kredītu tev pastāv lielāka iespēja, ka kreditors tev pieprasīto kredītu tiešām arī piešķirs, jo izsniedzot ātros kredītus kreditoriem ir jāievēro daudz mazāk dažādu likumu un noteikumu.

Ātrais kredīts ar sabojātu jeb sliktu vēsturi ir tas pats ātrais kredīts, kuru parasti jau nebanku kreditori piešķirt saviem klientiem gadījumos, kad to kredītvēsture nav spīdoša un pagātnē šiem klientiem ir bijušas problēmas ar kredītu atmaksu vai kredīta atmaksas termiņu ievērošanu.

Šis ātro kredītu veids – ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi – ir viens no vismeklētākajiem un visapsprietākajiem kredītu veidiem vispārīgi un arī tieši īstermiņa kredītu nozarē, un es paredzu, ka tas tāds paliks arī nākotnē, jo mūsdienu mūžīgi mainīgās ekonomikas apstākļos neviens nevar paredzēt, kad viņam var rasties problēmas ar savām finansēm, taču visi vēlas iegādāties lielas un dārgas preces vai uzrīkot spilgtāko ballīti, kā rezultātā tiem ir nepieciešams aizņemties ātro kredītu, lai to varētu izdarīt.

Kas tad īsti ir kredītvēsture?

Kredītvēsture pēc savas būtības sevī ietver pilnīgi visas darbības ko tu pagātnē esi veicis saistībā ar kredītiem. Kredītvēsture ir visi kredīti, kurus tu iepriekš esi aizņēmies, visi kredīti, kuriem tu iepriekš esi pieteicies, bet kādu konkrētu iemeslu dēļ tie tev netika piešķirti, tā ir arī ikviens maksājums, ko tu esi veicis saistībā ar kredītu vai to procentu atmaksu, ikviena diena, kuru tu esi nokavējis no kāda pagātnē ņemtā kredīta atmaksas termiņa, kā arī ikviens pieprasītais kredīta atmaksas termiņa pagarinājums vai piešķirtās kredītbrīvdienas. Īsāk sakot, kredītvēsture ir viss tas, ko tu pagātnē esi veicis saistībā ar kredītiem un kas tava nākamā pieprasītā kredīta sniedzējam var ļaut saprast to, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi tu būsi spējīgs atmaksāt arī šo nākamo kredītu. Šī tava kredītvēsture parasti tiek atspoguļota vairākās dažādās datubāzēs, kuras ir pieejamas ikvienam Latvijas uzņēmumam, kuri nodarbojas ar kredītu izsniegšanu – kā bankām, tā nebanku kreditoriem.

Latvijā ir četri lieli parādnieku jeb nemaksātāju saraksti:

 • CreditReform – šis ir Latvijas lielākais parādu piedziņas uzņēmums, kurš tad arī ir izveidojis iekšējo datu bāzi, kurā ir redzama informācija par vidiem Latvijā esošajiem parādniekiem kā arī par to, kā norit šo parādnieku parādu piedziņas process;
 • Latvijas Banku kredītu reģistrs – šis ir nozīmīgākais Latvijas kredītu reģistrs, jo tajā parādās visa informācija par jebkurām kredītsaistībām, kuras tiek slēgtas Latvijas teritorijā kā bankās tā licencētajās kredītiestādēs. Šo reģistru uztur Latvijas Banka un tas efektīvi darbojas jau kopš 2008. gada;
 • Nebanku kreditoru iekšējie parādnieku saraksti – katram nebanku selektora uzņēmumam noteikti ir sava privātā datubāze, kurā ir apkopota visa informācija par ikvienu konkrētās firmas klientu, kurš ir parādā šai firmai. Interesanti, ka visi nebanku kreditori, kuri ir Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācijas (LNKA) biedri, savā starpā dalās ar šo informāciju, tā palīdzot viens otram izvērtēt potenciālo klientu kredītvēstures;
 • Īpašumu apsaimniekotāju parādnieku saraksti – vēl Latvijā pastāv arī speciāli parādnieku saraksti, kuros parādās informācija par ikvienu personu, kura ir parādā par savu īpašuma apsaimniekošanu. Šādi parādnieku saraksti ir katram uzņēmumam atsevišķi, kurus, iespējams, izmanto arī Latvijas kreditori.

Kādi ir biežākie veidi, kā debitori sabojā savu kredītvēsturi?

Visbiežāk kreditori savu kredītvēsturi mēdz sabojāt savas nevērības dēļ, vai arī tādēļ, ka tie pārvērtē savas spējas. Šī nevērība izpaužas tā, ka tie vai nu nokavē kredīta atmaksas termiņu, vai vienkārši aizmirst par to, ka ir jāatmaksā kredīts, piemēram, iztērējot iekrāto naudu kādam pirkumam, kā rezultātā nespēj laikus atmaksāt kredītu. Otrs veids, kura rezultātā klienti visbiežāk sabojā savu kredītvēsturi, ir pārvērtējot savas iespējas atmaksāt kredītu, kuru klients aizņemas. Tādēļ pirms aizņemties jebkādas summas kredītu, noteikti ir jāizvērtē ikviena šī kredīta atmaksas detaļa un nianse, novērtējot, vai tu tiešām būsi spējīgs atmaksāt summu, kuru tu aizņēmies, termiņā, uz kuru tu aizņēmies šo kredītu.

Sabojātai kredītu vēsturei ir tādas kā vairākas pakāpes, kas visbiežāk nosaka to, vai kreditors piešķirs kredītu klientam, ar sliktu kredītvēsturi. Visbiežāk šīs pakāpes ir:

 1. pakāpe jeb tev joprojām ir neapmaksāti kredīti vai parādi – klientam, kurš ar šādu kredītvēsturi vēršas pie kreditora, diez vai tiks piešķirts kredīts;
 2. pakāpe jeb kredītvēsture tika sabojāta nesen, taču visi parādi ir apmaksāti – šādā gadījumā, bankas noteikti rūpīgi izvērtēs tavu maksātspēju un balstoties uz to lems piešķirt vai nepiešķirt tev kredītu;
 3. pakāpe jeb kredītvēsture ir sabojāta pirms vairākiem gadiem un kopš šī gadījuma kredītvēsture ir bijusi laba – ja kaut kad pagātnē ir gadījies, kad esi sabojājis kredītvēsturi, taču kopš šī notikuma tu esi atmaksājis visus parādus un tava kredītvēsture ir tīra, tad visdrīzāk kreditors tev kredītu piešķirs bez problēmām.

Kādi ir kredītu veidi, kurus piešķirs klientiem ar sliktu kredītvēsturi?

 • Ātrais kredīts – ātrais kredīts ir viens no kredītu veidiem, kuru nereti piešķir arī personām ar sabojātu kredītvēsturi, jo šie kredīti tiek piešķirt un salīdzinoši neilgu laiku kā arī mazās summās, tāpēc kreditori šo kredītu rezultātā var zaudēt ievērojami mazākas summas, nekā tie zaudētu, ja piemēram, piešķirtu milzīgu patēriņa kredītu, kuru klients nespētu atmaksāt;
 • Kredīts ar ķīlu – otrs kredītu veids, kuru ir iespējams saņemt pat tiem, kuru kredītvēsture ir sabojāta, ir kredīts pret ķīlu. Visbiežākais šādas ķīlas veids ir automašīna, kā rezultātā klients ieķīlā savu spēkratu (turpinot ar to pārvietoties), un banka uz šīs ķīlas pamata klientam piešķir kredītu. Bankas atļaujas kredītus uz ķīlu izsniegt arī tiem, kuriem ir parādsaistības vai slikta kredītvēsture, jo pat, ja rodas gadījums, kad klients nespēj atmaksāt kredītu, banka tik un tā ir ieguvēja, jo savā īpašumā saņem klienta ķīlu.
 • Kredīts ar galvotāju – trešais veids kā persona var saņemt kredītu pat ar nenokārtotām kredītsaistībām, ir arī aizņemties aizņēmumu, kuram ir jānodrošina galvotājs, kurš galvo par to, ka kredīta ņēmējs kreditoram atmaksās kredītu, vai arī tas būs jādara pašam galvotājam. Un, lai gan nereti ir visai sarežģīti atrast galvotāju, kurš parakstīsies uz šādu atbildību, tas tomēr nav neiespējami un ir daudz labāks variants, kā steigšus censties atmaksāt parādus un tad mēģināt pieteikties kredītam, kas tik un tā negarantē kredīta piešķiršanu.
 • Kredīts bez ķīlas – protams, ir ar sliktu kredītvēsturi ir iespējams arī saņemt kredītu bez ķīlas norādīšanas, taču šis proces var būt visai garš un sarežģīts gadījumā, ja tev ir slikta kredītvēsture, un visdrīzāk būs neiespējams, ja tev jau ir kādas nenokārtotas kredītsaistības – tu esi kādā no parādnieku sarakstiem.
 • SMS kredīts – arī SMS kredīts ir viens no kredītu veidiem, kurš ir pieejams tiem klientiem ar mazliet sliktu vai visai sen sabojātu, bet kopš tā brīža labu kredītvēsturi, taču, ja kredītvēsture ir sabojāta nesen vai tu vēl jo projām esi parādā kādam kreditoram, tad uz SMS kredītu diez vai vari cerēt.