Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Ātrie kredīti no 19 gadiem

18 gadi ir vecums, kuru gaida ikviens jaunietis, jo tas paver jauniešiem virkni jaunu iespēju sākot no autovadītāja apliecības iegūšanas, līdz legālai alkohola iegādei. Bet 19 dzimšanas diena jau ir kā pirmais solis patiešām pieauguša cilvēka pasaulē, jo, ja 18 gadu vecumā visbiežāk jaunieši vēl mācās skolā un dzīvo pie vecākiem, tad 19 gadi ir tas vecums, kad ir jāsāk domāt par augstskolu vai darbu, kā arī vispārīgi par pieaugušā dzīvi un savu nākotni. Un tas, protams, arī nozīmē, ka daudz rūpīgāk ir jāsāk domāt arī par savu finansiālos situāciju. Lai gan legāli cilvēks par pieaugušo kļūst jau 18 gadu vecumā, pat lielākā daļa 19 gadnieku vēl paši nevar kārtot kredītus un aizņemties naudu šādā veidā, jo kreditori šādu pakalpojumu 18 un 19 gadus vecām personām vienkārši nepiedāvā.

Šāds lēmumu nepiedāvāt kredītus personām, kuras nav sasniegušas 20 gadu vecumu nāca no Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācijas jeb LNKA. Šī asociācija, kuras sastāvā ir aptuveni 80 procenti no visiem Latvijas nebanku kreditoriem, tika nodibināta 2013. gadā, lai pastāvētu organizācija, kura ne tikai rūpējas par pašiem kreditoriem un kura spētu sakārtot nebanku kredītu sektoru Latvijā, bet kura arī iestātos par kredītu ņēmēju tiesībām un aicinātu kreditorus ievērot šīs debitoru tiesības. Šī pati asociācija neilgi pēc savas dibināšanas arī pieņēma likumu, ka neviens no asociācijā esošajiem biedriem nedrīkst izsniegt kredītus personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem, tā atņemot visiem 18 un 19 gadniekiem iespēju brīvi aizņemties kredītu, kad tas ir nepieciešams.

Šis lēmums pārtraukt piedāvāt aizņemties kredītus tiem, kuri nav sasnieguši 20 gadu vecumu, sabiedrībā izraisīja visai asas diskusijas, jo kā ne kā ik brīdi Latvijā ir vairāk nekā 20 tūkstoši jauniešu vecumā no 18 līdz 20 gadiem, kuri arī vēlas dzīvot savu dzīvi, tai skaitā paši rūpēties par savām finansēm. Daudzi šo lēmumu sauca par diskriminējošu, un savā ziņā tiem ir arī taisnība, jo tas, ka tu vēl neesi sasniedzis 20 gadu vecumu, kas pats par sevi ir vecums, kurš ne ar ko īsti neatšķiras no 18 vai 19 gadu vecuma, liedz tev patērēt kādu pakalpojumu. Un šī diskusija vēl joprojām ir aktuāla, īpaši, ja tiek runāts par šī kredītu izsniegšanas vecuma paaugstināšanu līdz 21 gadam.

Taču visa cerība 18 un 19 gadu veciem jauniešiem vēl nav zudusi, jo joprojām Latvijā pastāv kreditori, kuri nav Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācijas biedri, kas nozīmē, ka, ja tie vēlas, tie var brīvi piešķirt kredītu ikvienam cilvēkam, tai skaitā arī personām, kuras ir tikai 18 un 19 gadu vecas. Un, tā kā nereti 19 gadu veci jaunieši ir jau kļuvuši atbildīgāki, kā arī ir lielāka iespēja, ka tieši 19 gadnieki jau ir atraduši stabilu darbavietu ar pietiekami labiem ienākumiem, tad tieši tiem, kuriem ir 19 gadi, ir lielākas izredzes iegūt savā īpašumā ātro kredītu, kuru pēc tam var izmantot praktiski vienalga kādiem mērķiem sākot no izklaidēm – ceļojumiem un atvaļinājumiem -, līdz dažādu pakalpojumu, piemēram, medicīnas vai automašīnas remonta pakalpojumu apmaksai.

Šādi nebanku kreditori, kuri piedāvā arī 19 gadniekiem aizņemties ātros kredītus, ir, piemēram, Credit24 un InCREDIT GROUP, kuri šo kredīta aizņemšanās procesu padara īpaši vienkāršu, pat nepieprasot ķīlu pie kredīta izsniegšanas, kā arī Mogo un VitaCredit kreditori, kur, lai gan pieprasa apķīlāt savu automašīnu, lai iegūtu kredītu, tik un tā piedāvā arī jauniešiem zem 20 gadiem iegūt kredītu, jo visdrīzāk, ja šīs personas vēlas aizņemties kredītu, tad viņu īpašumā ir arī auto, kurš nav vecāks par 20 gadiem.

Ar ko jārēķinās 19 gadniekiem aizņemoties ātro kredītu?

Lai gan, kā jau iepriekš minēju, ir atrodami vairāki nebanku kreditori, kuri ir gatavi tev izsniegt kredītu arī ja tu vēl neesi sasniedzis 20 gadu vecumu, tev tik un tā būs jārēķinās ar vairām standarta pārbaudēm, kuras kreditors veiks, lai pārliecinoties, ka tava finansiālā situācija atbilst kreditora prasībām un kreditors atgūs naudas summu, kuru tev aizdeva.
Pirmkārt, jau kreditors noteikti pārbaudīs tavu kredītvēsturi, jo tieši kredītvēsture atklāj kreditoram to, kādas ir bijušas, ja ir bijušas, tavas kredītsaistības un kā tev ir veicies ar to izpildi. Protams, ja tu kredītu ņem pirmo reizi, tad noteikti tev nav par ko uztraukties, taču, ja pagātnē ir bijis gadījums, ka tu esi nokavējis kredīta atmaksas termiņu vai vispār neesi spēji atmaksāt kādu kredītu, tad kreditors var sākt apdomāt, vai tev vispār piešķir šo kredītu. Kā arī, ja tev jau ir kādas esošas kredītsaistības, tad ir iespēja, ka kreditors vēlēsies, lai vispirms šīs iepriekšējās saistības tiktu izpildītas un tik pat tas tev piešķirs jaunu kredītu.

Otrkārt, arī nebanku kreditori visai rūpīgi izpēta tavu maksātspēju. Tas nozīmē, ka kreditors apskatīs tavu pašreizējo ienākumu un izdevumu situāciju, sākumā jau pārliecinoties, ka tev vispār ir patstāvīgi un regulāri ienākumi, un pēc tam apskatoties, vai, pēc visu ikdienas tēriņu izmaksām, piemēram, komunālajiem maksājumiem un citiem ikdienas izdevumiem, tavā kontā paliek pietiekošo liela naudas summa, lai tu varētu apmaksāt kredītu.

Viens noteikums, kuru tev ir obligāti jāizpilda, jo savādāk diez vai kāds kreditors vispār izvērtēs tavu kredīta pieprasījumu, ir, ka tev ir jānodrošina regulāri ienākumi, tātad tev ir jāsarāda, jo regulāru un arī stabili ienākumi parāda kreditoram to, ka tu esi gatavs uzņemties kredītsaistības un ka tu tās noteiktajā laikā varēsi atmaksāt kreditoram.

Un, treškārt, vēl viens aspekts, kuru bieži kreditori izpēta ir arī klienta iepriekšējā sadarbība ar konkrēto kreditoru, jo šis parametrs arī atklāj kreditoram mazliet vairāk informācijas par klientu. Ja tu jau iepriekš esi aizņemies no tā paša kreditora, kuram tu pieprasi šo kredītu, un šī sadarbība ir bijusi veiksmīga, tas ir, tu laicīgi un pilnībā esi atmaksājis iepriekšējās kredītsaistības, tad visdrīzāk kreditors labprātāk tev piešķirs arī šo kredītu. Bet, ja tu pirmo reizi griezies pie konkrētā kreditora, tad pastāv iespēja, ka tu varēsi saņemt bezprocentu kredītu, jo virkne nebanku kreditoru saviem jaunajiem klientiem piedāvā pirmo kredītu aizņemties, nemaksājot kredīta procentus.

Kas vēl jāievēro, aizņemoties kredītu?

Aizņemoties kredītu ir ne tikai jāatbilst iepriekš minētajiem kreditoru parametriem, bet arī jāizpilda vēl pāris nosacījumi. Tev ir jābūt Latvijas Valsts rezidentam, tev īpašumā ir jābūt derīgai personu apliecībai, kā arī lielākajā daļā gadījumā tev būs nepieciešams arī aktīvs bankas konts un aktīvs tālruņa numurs, īpaši, ja tu kredītu grasies pieprasīt ar interneta palīdzību.

Kādi ir ātrā kredīta nosacījumi?

Kredītu, kuru 19 gadu veci jaunieši no atsevišķiem kreditoriem var saņemt ir ātrie kredīti. Par ātrajiem kredītiem sauc kredītus, kurus kreditori piešķir personām līdz 30 dienu termiņā un no 5 līdz dažos gadījumos pat 1000 eiro. Ņemot šo kredītu gan jāatceras, ka ātriem kredītiem parasti tiek piemēroti visai augsti procenti – visbiežāk no 100 līdz 300 procentiem –, jo ātrā kredīta termiņi ir tik īsi. Tas nozīmē, ka atmaksājot kredītu tev būs jāatmaksā vairāk nekā tu aizņēmies, taču, ja konkrētajā momentā tu neredzi citu iespēju, kā aizņemties ātro kredītu, piemēram, tev ir nepieciešams apmaksāt kādus medicīnas pakalpojumu izdevumus vai tev mazliet pietrūkst, lai apmaksātu īres maksu, taču alga būs vēl tikai pēc pāris dienām, noteikti apsver ātrā kredīta aizņemšanās iespēju.