Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Ātrie kredīti no 20 gadiem

Vecums ir parametrs, kurš tiek pieminēts ik dienas, un vecums ir arī tas, kas dienu no dienas diktē to, kā mums jāuzvedas un arī to kā mūs redz sabiedrība. Taču ir konkrēts vecuma posms, kurā ne tikai fiziski notiek daudz un dažādas izmaiņas, bet arī mainās personas juridiskais statuss un piedāvātās iespējas. Tāds vecums ir 18 līdz 21 gads, kad jaunieši no bērna pārtop par pieaugušo, kā arī tiem parādās iespējas plašāk izmantot daudz un dažādus pakalpojumus. Tai skaitā viens no šādiem pakalpojumiem ir arī kredīta aizņemšanās. Taču tieši 20 gadu vecums šajā sakarā ir tas vecums, kurā rodas visplašākās iespējas, jo lielākā daļa nebanku kreditoru saviem klientiem piedāvā paņemt aizdevumu (ātro kredītu) tieši no 20 gadu vecuma.

Kas ir ātrais kredīts un kādēļ tas ir izdevīgs?

Ātrais kredīts ir aizdevuma veids, kurš piedāvā vienu no ātrākajām kredītu noformēšanām, īsākajiem kredītu atmaksas termiņiem un pietiekami lielām summām, kuras ir iespējams aizņemties. Parasti ātrais kredīts tiek piedāvāts uz termiņu līdz 30 dienām, un personām ir iespējams aizņemties naudas summu no 5 līdz 500 un atsevišķos gadījumos pat līdz 1000 vai 10000 eiro, kas ir atkarīgs no tā, cik lielus kredītus konkrētais kreditors piedāvā arī pēc kādiem nosacījumiem kreditors vērtē katru kredīta pieprasītāju. Parasti šim kredītu veidam tiek piemēroti no 100 līdz 300 procentiem gadā.

Ātro kredītu joma Latvijā attīstās kopš 2007. gada, kad Latvijā sāka darboties pirmie uzņēmumi, kuri nodarbojās ar ātro kredītu izsniegšanu. Šī sfēra ātri attīstījās un drīz vien Latvijas teritorijā jau darbojās ap 50 uzņēmumu, kuri nodrošināja kredītu izsniegšanu. 2011. gadā noritēja pārmaiņas ātro kredītu jomā, jo tika ieviesta nebanku kreditoru licencēšana, kā rezultātā daudzi uzņēmumi pārtrauca darbību, jo nespēja apmaksāt šīs licences reģistrēšanu. Tā arī sākās nebanku kreditoru sektora sakārtošana, kuras kulminācija bija 2013. gadā, kad tika dibināta Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA). Šī asociācija rūpējas kā par pašiem nebanku kreditoriem, tā par klientiem, kuri stājās kredītsaistībās ar šiem kreditoriem.

Kāpēc tieši 20 gadi ir izdevīgākais vecums kredītņēmējiem?

20 gadi ir izdevīgākais vecums, kad kļūt par kredītņēmēju, jo 20 gadi ir pats jaunākais vecums, no kura sākot jaunieši var paņemt ātro kredītu jebkurā nebanku kredītiestādē bez izņēmuma. Tas ir tā iemesla dēļ, ka Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija ir nolēmusi, ka tie kreditori, kuri atrodas šīs asociācijas sastāvā, var izsniegt kredītus tikai personām sākot no 20 gadu vecuma.

Šāds lēmums tika pieņemts 2013. gada 11. februārī, par spīti tam, ka pirmkārt šis vecumposms sastādīja tikai 5 procentus no visiem debitoriem un šim vecuma posmam bija viens no labākajiem kredītu atdošanas rādītājiem. Kā pamatojums šādam lēmumam tika izteikts tas, ka šis lēmums bija kā veids, lai nodrošinātu nebanku kredītdevēju nozares pašregulāciju, kā arī, lai ierobežotu tos gadījumus, ka kredīts kreditoram netiek atmaksāts, jo uz šo laiku tieši 18 un 19 gadus vecos jauniešus un to maksātspēju bija visai problemātiski pārbaudīt. Un, lai gan mūsdienās šo pārbaužu procesi ir krietni uzlabojušies un palikuši efektīvāki un šis lēmums par ātro kredītu izsniešanas vecuma ierobežošanu sabiedrībā izraisīja visai plašu kritiku, šis noteikums, ka asociācijas biedri var kredītu izsniegt tikai personām, kuras ir 20 gadus vecas un vecākas, joprojām saglabājas. Taču, ja esi sasniedzis 20 gadu vecumu, tad tu droši vari doties uz ikvienu kredītiestādi un pieprasīt, lai tev izsniedz ātro kredītu.

Kas jāievēro, kreditoram iesniedzot ātrā kredīta pieprasījumu?

Ja esi nolēmis pieteikties ātrajam kredītam, tev noteikti ir jābūt gatavam uz to, ka kreditors pārbaudīs dažādu informāciju par tevi, jo tikai tā nebanku kredītdevējs var pārliecināties vai tu esi piemērots šim kredītam un , galvenais, vai tu to spēsi arī atmaksāt kredītu.
Kreditors pārbaudīs:

  • tavu maksātspēju – kreditors noteikti izpētīs to, kādi un cik lieli ir tavi ienākumi, kā arī to kādi vidēji ir tavi ikdienas izdevumi, tai skaitā cik tu maksā, piemēram, par īri un komunālajiem maksājumiem. Salīdzinot tavus ienākumus un izdevumus kreditoram radīsies visskaidrākais priekšstats par tavu esošo finansiālo situāciju;
  • tavu kredītvēsturi – kreditors ir ieinteresēts, lai tu viņam arī atmaksātu visu summu plus noteiktos procentus, kurus tu aizņēmies, tāpēc kredīta devējs noteikti pārbaudīs to, kādas ir bijušas tavas iepriekšējās kredītsaistības – vai tu esi jau ņēmis kādu kredītu, vai tu esi kavējis šī kredīta atmaksas termiņus un vai šis kredīts jau ir atmaksāts vai vēl tiek atmaksāts, jo tā kreditors redzēs tavu kredītu atmaksas disciplīnu un labāk sapratīs to, kā tev veicas ar savām finansēm;
  • sadarbību ar konkrēto kreditoru – nereti kreditori arī pārbauda to, vai klients jau kādreiz ir sadarbojies ar konkrēto kreditoru, kas var norādīt uz to, kāda ir klienta kredīta ņemšanas ētika, vai, ja klients vēl nav sadarbojies ar šo kreditoru, tad tas dod iespēju kreditoram piesaistīt konkrēto debitoru ar bezprocentu kredīta piedāvājumu.

Visu šo parametru pārbaude un atbilstība tiem kreditora acīs nozīmēs to, ka tu esi piemērots, lai tie tev izsniegtu kredītu, jo pēc tam, kas tu piesakies ātrajam kredītam, kreditors vēl izvērtē tavu atbilstību vai neatbilstību konkrētajam kredītam un konkrētajai kredīta summai. Visbiežāk atteikums piešķirt kredītu seko tad, ja kredīta ņēmējs nav spējīgs nodrošināt kādu no turpmāk minētajiem parametriem vai arī debitora kredītvēsture vai maksātspēja neatbilst kredīta devēja standartiem.

Kā un kad ir iespējams aizņemties ātro kredītu?

Ātro kredītu ir iespējams saņemt, vienkārši tam piesakoties vai nu pie kreditora vai kreditoru mājaslapā. Visbiežāk, lai varētu reģistrēties aizdevumam tev būs nepieciešams aktīvs bankas konts un aktīvs tālruņa numurs, lai nebanku kreditors varētu pārliecināties, ka tu esi reāla persona un neesi krāpnieks, kurš cenšas aizņemties kredītu ar cita cilvēka datiem. Pēc tam, kad tiks nosūtīts pieteikums, kreditors veiks ātru pārbaudi un visbiežāk jau pus stundas laikā sniegs atbildi par to, vai tev ir vai nav piešķirts kredīts. Pirms vispār piesakies kredītam noteikti pārliecinies, ka tu atbilsti nosacījumiem, kādus ir noteicis konkrētais kreditors, domājot, ka tavs vecums, statuss un finansiālā situācijai atbilst kredīta izsniegšanas nosacījumiem. Bet, ja tev ir 20 gadi un tavi pārējie parametri atbilst kreditora standartiem, tad praktiski visi nebanku kreditori tev būs gatavi piešķirt kredītu.

Runājot par to, kad ir iespējams saņemt ātro kredītu, tas lielā mērā ir atkarīgs no konkrētā kreditora pie kura tu vērsies ar iesniegumu par ātrā kredīta saņemšanu. Visbiežāk runas par to, ka ir iespējams saņemt ātro kredītu jebkurā diennakts stundā, ir mīts, jo kreditoru darbalaiks ir apmēram no 6, 7 vai 8 rītā līdz 10 vai 11 vakarā. Protams, nakts stundās tu vari pieteikties kredītam, taču lēmums par tā piešķiršanu tiks veikts tikai konkrētās kredītiestādes darbalaikā.