Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Ātrie kredīti

Pēdējo gadu laikā ātrie kredīti it kļuvuši par ātru un ērtu veidu kā aizņemties naudu dažāda veida vajadzībām, bez nepieciešamības doties uz banku un nereti pat bez nepieciešamības doties pie nebanku kreditora, jo tu īsā laikā vari saņemt naudu savā kontā un viss, kas tev būs nepieciešams ir interneta pieslēgums un ierīce no kuras piekļūt internetam un tur aizpildīt ātrā kredīta pieteikumu.

Kas ir ātrie kredīti?

Ātrie kredīti ir īstermiņa aizdevums, kuru kreditori – nebanku kredītdevēji – piedāvā privātpersonām uz īsu termiņu bez nepieciešamības pretī dot ķīlu vai nodrošināt galvotāju. Ātrie kredīti tiek saukti arī par online kredītiem, jo šo kreditēšanas pakalpojumu ir iespējams noformēt internetā, izmantojot jebkuru ierīci, kurā ir pieejams internets, tai skaitā mobilo telefonu. Nereti ātros kredītus kategorizē kā operatīvo finanšu palīdzību mikro aizdevuma veidā, jo ātrie kredīti pēc savas būtības arī ir ātrs un operatīvs veids, kā iegūt naudu, kad tā pietrūkst.

Cik sen Latvijā ir pieejami ātri kredīti un kā ir attīstījusies Latvijas nebanku kreditoru nozare?

Ātro kredītu industrija Latvijā radās 2007.gadā, kad Latvijā izveidojās pirmais nebanku kredītdevēju uzņēmums. Tā kā šajā laikā šī nozare bija tik tikko izveidojusies, tā nebija sakārtota un visi tās dalībnieki darbojās, kā vēlējās. Izmaiņas notika 2011. gada nogalē, kad tika ieviesta nebanku kreditoru licencēšana, kas ievērojami samazināja nebanku kreditēšanas uzņēmumu skaitu. Nākamie veiksmīgie nebanku kreditoru sektora sakārtošanas centieni notika 2013. gadā, kad tika, pirmkārt, jau nodibināta Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija, kā arī ieviesti nozīmīgi nebanku kredītdevēju nozares pašregulācijas pasākumi.

Cik lielu naudas summu ir iespējams aizņemties, ņemot ātro kredītu?

Lai gan tas, cik lielu naudas summu tev būs iespējams aizņemties, ņemot tieši ātro kredītu, ir lielā mērā atkarīgs no konkrētā kreditora, jo katra kredītiestāde nosaka savus ātrā kredīta piešķiršanas summas grieztus, kā arī atsevišķi izvērtē katru ātrā kredīta pieteikumu. Taču visbiežāk, ātrā kredīta rezultātā, tu varēsi aizņemties summu no 5 līdz 500 eiro.

Cik ilgs ir ātrā kredīta atmaksas termiņš?

Tā kā ātrais kredīts ir īstermiņa kredīts, tad tas nozīmē, ka kredīta atmaksas termiņš parasti ir ļoti īss, un tas ir atkarīgs gan no tā, cik lielu summu tu aizņemies, gan tā cik ātrā laikā tu pats plāno šo kredītu atdot. Bet tev ir jārēķinās, ka parasti ātrā kredīta atmaksas termiņš nepārsniedz 30 dienas.

Kādi ir ātrā kredīta procentu maksājumi?

Tā kā ātro kredītu atmaksas termiņš ir ļoti īss, taču summas, kuras ir iespējams aizņemties, ir pietiekami lielas, tad līdz ar to arī ātro kredītu gada procentu likmes ir visai lielas. Taču jāatceras, ka kreditori, izsniedzot ātros kredītus, nepieprasa klientam ķīlu vai galvotāju, kas nozīme, ka salīdzinošai ar citiem kredītu veidiem ātro kredītu ir ļoti vienkārši aizņemties. Ātro kredītu procentu likme parasti ir ap 100 procentiem gadā, taču, ja aprēķina procentu likmi mēnesī, tad tā ir tikai aptuveni 8 līdz 10 procenti, atkarībā no tā, pie kura kreditora tu vērsies pēc aizdevuma.

Cik lieli ir ātro kredītu soda procenti, ja tiek kavēts kredīta atmaksas termiņš?

Arī soda procenti, kuri tiek piemēroti debitoram, ja tiek kavēts termiņš, kurā ir jāatmaksā kredīta pamatsumma un pamata procenti, parasti iekļaujas 100 procentu robežās, jo salīdzinoši nesen stājās spēkā likuma grozījumi, kuri liedz kreditoriem soda procentus noteikt augstākus par 100% no kredītu kopējās summas. Visizplatītākā soda procentu likme, ņemto ātro kredītu, ir 1% no kredīta kopējās summas par katrām kavētajām 3 dienām.

Kam var izmantot ātro kredītu?

Ātrajiem kredītiem, par laimi, nav noteikti konkrēti mērķi, kam šo kredīta veidu var un nevar izmantot, tādēļ ikvienam pašam ir iespēja brīvi pielietot naudu, kuru tie iegūst paņemot ātro kredītu. Visbiežāk ātrais kredīts tiek pielietots gadījumos, kad ir nepieciešama papildus nauda, piemēram,:

 • citu, iepriekš paņemtu kredītu atmaksai, ja, darba devējs kavē algas izmaksas termiņu, vai kādu citu iemeslu dēļ konkrētajā mēnesī ir samazināts algas apjoms;
 • medicīnas pakalpojumu apmaksai, ja ir radušies pēkšņi un neparedzēti izdevumi saistībā ar medicīnas pakalpojumiem, piemēram, bijusi trauma vai slimība;
 • ikdienas tēriņiem, ja ir nepieciešamība apmaksāt komunālos pakalpojumus vai iegādāties elektrotehniku, bet uz doto brīdi nepietiek līdzekļu šiem mērķiem;
 • automašīnas remontam, ja negaidīti kaut kas notiek ar tavu spēkratu un tūlīt pat ir nepieciešams tā remonts, taču ģimenes budžetā šajā mēnesī neesi ieplānojis papildus izdevumus;
 • ja lielo akciju laikā esi noskatījis kādu preci, bet tu apzinies, ka pašreiz tev nepietiek naudas, lai šo preci iegādātos, taču atlaide no šīs preces pilnās cenas ir pārāk vilinoša, lai to neiegādātos;
 • atvaļinājuma laikā, ja mazliet pietrūks naudas, lai pilnībā izbaudītu brīvdienas, piemēram, dotos kādā ekskursijā vai apmeklētu kādu dārgu pasākumu;
 • citiem negaidītiem tēriņiem, kuri netika ieplānoti mēneša budžetā, taču kurus ir nepieciešams veikt.

Kādi ir ātrā kredīta saņemšanas nosacījumi?

Lai tev būtu iespējams saņemt ātro kredītu, tev ir jāizpilda daži svarīgi nosacījumi, kuri kredīta devējam garantē, ne tikai to, ka tu neesi krāpnieks, kurš cenšas aizņemties kredītu uz citas personas vārda, bet arī to, ka tu spēsi kreditoram arī atmaksāt kredīta summu, kuru tu aizņēmies noteiktajā kredīta termiņā. Šie nosacījumi ir:
Tev ir jābūt vecumā no 20 līdz 75 gadiem (ir arī kreditori, kuri piešķir ātros kredītus no 18 gadiem, taču vairums

 • kredītdevēju piešķir kredītus sākot tikai no 20 gadiem);
 • Tev ir jābūt Latvijas Valsts iedzīvotājam (pilsonim vai nepilsonim);
 • Tev ir jābūt aktīvam bankas kontam kādā no Latvijā reģistrētajām bankām;
 • Tev ir jābūt aktīvam mobilā tālruņa numuram;
 • Tev ir jābūt labai kredītvēsturei – tev nedrīkst būt kavēti maksājumi iepriekšējo kredītsaistību laikā
 • Tavai maksātspējai ir jāatbilst summai, kuru tu vēlies aizņemties.

Kurā diennakts laikā es varu aizņemties ātro kredītu?

Ikviens debitors pieteikumu savam ātrajam kredītam var noformēt jebkurā diennakts laikā, jo pieteikšanās notiek internetā, taču ir jāatceras, ka lēmums par to, vai piešķirt vai nepiešķirt tev ātro kredītu, tiks veikts tikai konkrētā kreditora darba laikā, kas visbiežāk ir no pulksten 8.00 līdz 22.00, tātad kredīta apstiprinājumu tu saņemsi tikai pēc kreditora darba laika sākuma. Labā ziņa ir tā, ka lielākā daļa kreditoru strādā arī sestdienās, svētdienās un pat svētku dienās, tātad tev būs jārēķinās tikai ar noteiktām stundām, kuru laikā tu varēsi vai nevarēsi saņemt ātro kredītu.

Kas notiek, ja ātrais kredīts netiek atmaksāts?

Ja ātrais kredīts netiek atmaksāts noteiktajā kredīta atmaksas termiņā, tad vispirms kreditors parasti debitoram uzliek soda procentus, kuri nāk klāt ar katru nokavēto kredīta atmaksas termiņa dienu. Ekstrēmākos gadījumos kreditori iesaista ar parādu piedzinējus vai pat iesūdzēt klientu tiesā, taču visbiežāk klientiem ir iespējams doties pie kreditora un aprunāties par kredīta atmaksas termiņa pagarinājumu, kas dos klientam papildus laiku, kurā atrast veidu, kā apmaksāt kredītu.

Kā notiek ātrā kredīta aizņemšanās process?

Ātro kredītu aizņemties ir pavisam vienkārši, jo to visu var izdarīt internetā, taču ir iespējams doties arī pie kreditora uz kādu no filiālēm un tur nokārtot šo ātro kredītu. Ja esi nolēmis izmantot interneta starpniecību, lai aizņemtos ātro kredītu, tad dodies uz izvēlētā kreditora mājaslapu, aizpildi ātrā kredīta pieteikumu, iesniedz to, un neilgā laikā tev tiks dota atbilde par to, vai kreditors ir gatavs tev piešķirt pieprasīto kredītu.

Kas ir bezprocentu kredīts?

Bezprocentu jeb bezmaksas ātrais kredīts ir ātrā kredīta veids, kura laikā ir iespējams saņemt aizdevumu bez nepieciešamības kredīta atmaksas laikā papildus maksāt arī gada procentu likmi. Tātad aizņemoties bezprocentu kredītu tev būs jāatmaksā tieši tik pat liela summa, kuru tu aizņemies, piemēram, aizņemties 100 eiro kredīta atmaksas termiņā tev būs kreditoram jāatmaksā arī tikai 100 eiro.

Kad ir pieejams bezprocentu ātrais kredīts?

Visbiežāk kreditori bezprocentu ātro kredītu piedāvā aizņemties saviem jaunajiem klientiem, kuri pie šī konkrētā kreditora ātro kredītu ņem pirmo reizi, taču, ja tu zini, ka ātro kredītu tu vēlēsies aizņemties vēl kādu reizi, tad pirms izlem par konkrētu kreditoru, salīdzini visu pieejamo kreditoru piedāvājumus, jo tikai tā tu skaidri zināsi, ka arī nākotnē ņemot kredītu tev būs izdevīgākie kredīta nosacījumi un procenti.