Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Auto kredīts – līzings

Automašīna ir daudzu cilvēku nozīmīga ikdienas sastāvdaļa, jo automašīna nozīmē, ka cilvēks var brīvi pārvietoties, neesot atkarīgs no sabiedriskā transporta kustību sarakstiem vai savu draugu vai kolēģu grafikiem. Bet automašīnas nereti ir arī visai dārgs prieks, tādēļ, ja domā iegādāties auto, bet tev tai nepietiek līdzekļu, laba ideja ir apsvērt auto kredītu.

Ir divu veidu kredīti, kuri ir saistīti ar automašīnām, un diemžēl visbiežāk cilvēki jauc šos divus veidus, tādēļ pirms apskatīt veidu, kā tu vari iegādāties automašīnu ar kredīta palīdzību, ir jāapskata arī otrais ar auto saistītais kredīt veids – kredīts pret automašīnu kā ķīlu.

Kredīts pret auto, kā ķīlu

Kredīts pret automašīnu kā ķīlu nozīmē to, ka tu ieķīlā savu auto, lai pretī saņemtu naudu – kredītu, un varētu to pielietot citām vajadzībām. Šī kredīta sakarā, lai gan tava automašīna tiek ieķīlāta, tu to joprojām paturi savā īpašumā un lietošanā, kā rezultātā tu vari saņemt naudu un reizē turpināt lietot savu auto, kas ir, manuprāt, ļoti izdevīgs variants.

Nereti aizdevumu jeb kredītu pret auto kā ķīlu dēvē vienkārši par “naudu pret auto” kas ir arī visvienkāršākais veids kā raksturot šī kredīta būtību, jo, ja tu nolem doties pie kāda kreditora un noslēgt līgumu par šāda kredīta ņemšanu, tu būtībā saņemsi naudu par to, ka tu apķīlā savu automašīnu.

Kāpēc šīs kredīta veids ir izdevīgs?

Šis auto kredīta paveids ir izdevīgs gan skatoties no klienta puses, gan no kreditora skatpunkta. Klients var doties pie kreditora un pieprasīt kredītu par summu pat līdz 90% apjoma no savas automašīnas, kuru viņš grasās ieķīlāt, tirgus vērtības, tātad, ja šai personai pieder relatīvi jauna automašīna, tad tā var kredītā saņemt arī ļoti lielu naudas summu. Tajā pašā laikā kā jau iepriekš minēju klients varēs turpināt braukt ar savu auto kā to iepriekš bija darījis, bet tajā pašā laikā arī varēs likti lietā naudas summu, kuru ieguva ieķīlājot savu auto. No kreditora puses šis kredīts ir izdevīgs, jo tad, kad kreditors izsniedz klientam šo kredītu, viņš pretī saņem ķīlu, kuru, gadījumā, ja kredīta ņēmējs nespēj atdot kredītu, patur, tādējādi abos gadījumos, vienalga, vai debitors spēj vai nespēj kreditoram atmaksāt kredītu, kreditors ir ieguvēja lomā.

Kādi ir šī kredīta veida nosacījumi?

Lai klients varētu saņemt šī veida auto kredītu, viņam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam un, protams, arī jāpieder automašīnai. Taču, atšķirībā no, piemēram, patēriņa kredīta vai pat ātrā kredīta, auto kredīta ņēmējam nav jāizpilda strikti nosacījumi attiecībā uz viņa kredītvēsturi. Debitora kredītvēsture var būt ne no tām labākajām, bet visdrīzāk viņš joprojām spēs saņemt šo kredītu, jo klienta kredītvēsture šī kredīta sakarā nav svarīga, svarīga ir automašīna un tās vērtība, kura tiks pārvērsta par komercķīlu. Vēl jo vairāk, šis kredīts tiek izsniegts pat uz laiku līdz 72 mēnešiem jeb 6 gadiem un tā summa var sasniegt līdz pat 20000 eiro, protams, balstoties uz to, kāda ir ieķīlātās automašīnas tirgus vērtība. Un šī auto kredīta procenti arī ir salīdzinoši daudz mazāki nekā, piemēram, ātrajiem kredītiem, jo ķīla uz reiz ievērojami samazina kreditora iespēju zaudēt naudu, tādēļ tie var atļauties likt mazākus atmaksas procentus.
Lai saņemtu auto kredītu:

  • Klientam ir jābūt pilngadīgam
  • Klienta īpašumā ir jāatrodas automašīnai, kura nav vecāka par 20 gadiem
    Klientam ir jābūt Latvijas valsts rezidentam
  • Klienta automašīnai ir jābūt izietai valsts tehniskai apskatei, tai ir jābūt apdrošinātai ar OCTA un KASKO apdrošināšanām
  • Klientam nedrīkst būt citas kredītsaistības ar konkrēto spēkratu (piem. līzings vai kredīts)
  • Klientam ir jābūt gatavam apmaksāt līguma noformēšanas maksu (~1,5 % no kredīta kopējās summas) un automašīnas pārreģistrēšanu CSDD (maksa parasti ir līdz 30 eiro)

Kā saņemt šo auto kredītu?

Ja esi pārliecinājies, ka gan tu pats gan tava automašīna atbilst visiem iepriekš minētajiem parametriem, tad tu vari doties saņemt naudu pret savu auto kā ķīlu. Pirmais, kas tev ir jāizdara ir, tev ir jādodas pie izvēlētā kreditora un jāpiesakās šim auto kredītam. Šī procesa gaitā tev būs kreditoram jāuzrāda gan savi ienākumi (maksātspēja), gan automašīnas dati un citi dokumenti. Pēc tam tavs pieteikums tiks izskatīts un izvērtēts, un kreditors veiks lēmumu vai tu un tavs auto pirmkārt jau ir piemēroti šim kredītam, un cik lielu summu tu vari iegūt, ieķīlājot savu auto. Ja piedāvājums, ko kreditors tev sniedz tevi apmierina, tad viss, ko atliek darīt, ir parakstīt līgumu, iesniegt pilnvaru CSDD, pārreģistrēt savu auto uz kreditora vārda un tu saņemsi nolikto naudas summu, joprojām turpinot ikdienā pārvietoties ar savu auto.

Kredīts auto iegādei

Otrs kredīta veids saistībā ar automašīnām ir kredīts, kurš tiek piešķirts konkrētam mērķim – auto iegādei. Šo kredītu tu varbūt labāk pazīsti, ja to sauc par auto uz nomaksu vai auto uz līzingu, un savā būtībā šis kredīt nozīmē, ka tev tiek piešķirts aizdevums, lai tu iegādātos savu spēkratu.

Kā šis kredīts darbojas?

Šis kredīts nav parastais patēriņa kredīts, kurā tu saņem kādu konkrētu naudas summu un to izlieto jebkādām vajadzībām. Auto kredīts nozīmē, ka šī kredīta rezultātā tu vari iegādāties tikai automašīnu. Auto kredīts darbojas tā, ka, pēc tam, kad tu esi pieteicies šim kredītam un kreditors to tev ir apstiprinājis, tu vari vari iegādāties jaunu vai arī lietotu automašīnu, par to iemaksājot tikai un vienīgi tās pirmo iemaksu, bet atlikušo summu par automašīnu, tu ik mēnesi maksāsi kreditoram, tādā veidā pakāpeniski kreditoram atmaksājot pilnu automašīnas summu un papildus procentus. Lieta, kas gan ikvienam, kurš vēlas šādā ceļā iegādāties automašīnu ir jāapzinās ir, ka automašīna kļūst par kredīta nodrošinājumu jeb ķīlu, tādēļ, ja klientam radīsies apstākļi, ka tas nespēs atmaksāt kredītu, automašīna tiks atņemta un nonāks kreditora īpašumā, bet, ja esi pārliecināts, ka tev neradīsies problēmas ar automašīnas kredīta apmaksu, tad droši ņem šo kredītu un izbaudi savu jauno auto.

Kāpēc auto uz nomaksu ir izdevīgs kredīta veids?

Parasti cilvēki šo kredīta veidu izvēlas, lai spētu uzreiz iegūt savā īpašumā jaunu automašīnu, bez vajadzības vairākus gadus krāt naudu un iegādāties spēkratu tikai tad, kad ir sakrāts pietiekami daudz naudas. Šis kredīts ir izdevīgs ikvienam, kurš vēlas nopirkt jaunu auto, bet viņam nepietiek naudas, jo tā rezultātā klients var iemaksāt tikai 10 līdz 20 % no automašīnas pilnas summas, un uzreiz sākt lietot šo automašīnu, lēnām vai ne tik lēnām atmaksājot atlikušo automašīnas summu kreditoram. Ja auto īres jeb operatīvā līzinga noteikumi paredz, ka klients var sākt izmantot automašīnu tikai pēc tam, kad ir atmaksājis visu kredīta summu, tad auto noma jeb auto kredīts dod iespēju tev izbaudīt savu jauno auto uzreiz negaidot. Un arī procentu likmes šim kredītam nav pārlieku lielas. Katrai kredītiestādei ir visai atšķirīgas procentu likmes ko tā piedāvā, taču visbiežāk tie ir no 5 līdz 50 %.

Kādi ir šī kredīta nosacījumi?

Auto kredīta nosacījumi līdzīgi kā kredīta pret auto kā ķīlu nosacījumi ir visai vienkārši. Personai, kura vēlas ar šī kredīta palīdzību iegādāties jaunu automašīnu ir jābūt vismaz 18 gadus vecai, tātad šis kredīta veids nelimitē cilvēku tikai tāpēc, ka viņš vēl nav sasniedzis 20 gadu vecumu, kā tas ir, piemēram, ar vairumu ātro kredītu. Vēl klientam ir jābū regulāriem ienākumiem, tātad personai ir jābūt stabilai darbavietai vismaz 3 līdz 6 mēnešu garumā pirms šī kredīta aizņemšanās. Un klientam ir jābūt labai kredītu vēsturei – viņam nedrīkst būt iepriekš kavēti maksājumi vai neizpildītas kredītsaistības, jo tas kreditoram parāda, ka klients spēs atmaksāt sava spēkrata summu un noteiktos procentus.

Kur var iegūt šo kredītu?

Šo kredītu var iegūt gan bankās, gan pie nebanku kreditoriem, tādēļ tev pašam ir jāizšķiras par to, pie kura kreditoru veida doties un pieprasīt kredītu. Visbiežāk bankā būs maliet grūtāk saņemt šo kredītu, jo bankas parasti veic rūpīgāku pārbaudi un stingrāk vērtē klientu kredītvēsturi un maksātspēju, taču tajā pašā laikā bankas visdrīzāk arī piedāvās mazākus procentus. Ne banku kreditori tev piedāvās mazliet atvieglotus noteikumus, saistībā ar kredīta saņemšanu, taču visdrīzāk tev nāksies maksāt mazliet lielāku gada procentu likmi.