Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Mēs visi esam dzirdējuši terminu bezprocentu kredīts, kas ir kā klientu magnēts ātrajiem kredītiem, jo lielākā daļa cilvēku zina, kas ir bezprocentu kredīts, kā tas strādā un cik tas ir izdevīgs. Taču vai tiešām viss ar bezprocentu kredītu ir tik vienkārši un bezprocentu kredīti sevī neietver nekādus āķus?

Atbilde uz šo jautājumu ir JĀ, bezprocentu kredīti patiešām ir droši, vienkārši un izdevīgi, jo tie ir kredīti, kuru ietvaros kreditori piedāvā saviem klientiem aizņemties konkrētu naudas summu, neprasot komisijas maksu vai gada procentu maksu par kredītu. Tātad tas nozīmē, ka, aizņemoties bezprocentu kredītu, tev būs jāatmaksā tieši tik pat liela naudas summa, cik tu aizņēmies, piemēram, aizņemoties 200 eiro, tev nebūs jāatmaksā 200 eiro un procenti, bet gan tikai un vienīgi 200 eiro – tik pat cik tu aizņēmies.

Ne velti bezprocentu kredīti tiek saukti arī par bezmaksas kredītiem, jo šis ātro kredītu pakalpojums piedāvā klientiem būtībā bez jebkādām papildus maksām aizņemties kredītu un atmaksāt tikai summu, ko aizņēmies – tātad paņemt kredītu bez maksas.

Ātrie kredīti, kuru viens no paveidiem ir arī bezprocentu kredīts, ir kredīti, kurus ir ātri un ērti aizņemties un to var izdarīt arī internetā. Šie kredīti parasti tiek aizdoti uz īsu termiņu un to summas reti pārsniedz 1000 eiro, taču tie ir piemēroti nevis lielu pirkumu veikšanai, bet mazāku pirkumu veikšanai vai kā papildus līdzekļi ģimenes budžetā, kad tie pietrūkst.

Ātrie kredīti Latvijā ir pieejami kopš 2007. gada, kad Latvijā ienāca pirmie nebanku kreditori, kuri tad arī sāka klientiem piedāvāt ātro kredītu pakalpojumus. Šis kreditoru sektors kopš 2007. gada ir ievērojami attīstījies, jo ir, piemēram, izveidojusies Latvijas Nebanku Kreditoru Asociācija, kura rūpējās par nebanku kreditoru sektoru, kā arī ir pieņemti vairāki būtiski likumi, kuri regulē ātro kredītu jomu, ierobežojot to, kas var aizņemties ātros kredītus un to, cik lielus procentus kreditori var piemērot šiem kredītiem.

Kādos gadījumos var aizņemties bezmaksas kredītu?

Kreditori parasti bezmaksas kredītu piedāvā aizņemties gadījumos, kad pie šiem kreditoriem atnāk jauni klienti, jo pašiem kreditoriem bezprocentu kredīti nav no tiem izdevīgākajiem acīm redzamu iemeslu dēļ – kreditori nesaņem procentu maksājumus, kas ir viens no pamata veidiem, kā kreditori nopelna naudu. Kredītu devējiem bezprocentu kredīti ir vairāk kā mārketinga līdzeklis, lai piesaistītu jaunu klientu loku,un, lai gan tie nav izdevīgi pašiem kredītu devējiem, tie ir ļoti izdevīgi kredītu ņēmējiem.

Cik lielu summu var aizņemties ar bezprocentu kredītu?

Tā kā bezprocentu kredīts tiek piedāvāts pamatā tikai un vienīgi ātrā kredīta veidā, kas ir īstermiņa kredīts, tad ņemot bezprocentu kredītu, visbiežāk nebūs iespējams aizņemties milzīgas summas. Lielākā daļa kreditoru piedāvā aizņemties summas no 5 eiro līdz aptuveni 300 eiro, jo tie nevēlas zaudēt pārāk lielus procentu maksājumus. Taču ir kreditori, kuri piedāvā aizņemties arī līdz 500 eiro, kas jau ir liela summa un tādēļ vien ir vērts apsvērt doties pie jauna kreditora un aizņemties bezprocentu kredītu, jo tu noteikti šādā gadījumā būsi ieguvējs.

Uz cik ilgu laiku ir iespējams aizņemties bezprocentu kredītu?

Kā jau iepriekš minēju, bezprocentu kredīts ir īstermiņa kredīts, kas nozīmē, ka kredīta atmaksas termiņš nebūs garš, pat ja tu aizņemies lielas summas. Vidēji parasti ātro un bezprocentu kredītu aizņemšanās termiņš nepārsniedz 30 dienas. Taču, protams, vienmēr ir iespēja šo termiņu arī pagarināt, vienojoties ar kreditoru, ja tev ir nepieciešams papildus laiks, lai varētu atmaksāt kredītu un nesabojātu savu kredītvēsturi. Es pat ieteiktu līdz ko tu jūti, ka nespēsi laikā atmaksāt kredītu, tā doties pie kreditora un censties rast risinājumu šai situācijai, jo katra kredīta atmaksas termiņa diena, kuru tu vienkārši kavē, tiek ierakstīta tavā kredītvēsturē, un ja šī kredītvēsture ir slikta, tad var gadīties, ka nākotnē kreditori ne labprāt tev izsniegs kredītu.

Vai tiešām bezprocentu kredītiem nav jāmaksā gada procentu likme?

Lai cik dīvaini vai šaubīgi tas neliktos, tā ir taisnība, ka, ja tu esi paņēmis bezprocentu kredītu, tad tev papildus kredīta pamata summai ir jāatmaksā 0%, tātad nav jāatmaksā gada procentu likme, kas ir lieliski, jo tas nodrošina, ka tev nebūs jāatmaksā lielāka summa nekā tu aizņemies, dodot tev daudz lielāku brīvību un ļaujot tev daudz vieglāk atmaksāt kredītu, kuru tu aizņemies.

Kādi ir bezprocentu kredītu soda procenti, ja es neatmaksāju šo kredītu noteiktajā kredīta atmaksas termiņā?
Lai gan bezprocentu kredīts nozīmē, ka tev nav jāmaksā gada procentu likme, tas nenozīmē, ka tev netiks piemēroti soda procenti, ja tu kavēsi kredīta atmaksas termiņu. Soda procentu piemērošana ir neatkarīga no gada procentu likmes, un tā arī var krasi atšķirties no kredīta gada procentu likmes. Par laimi visiem kredītu ņēmējiem, nesen tika noteikts, ka soda procentu likme nevar pārsniegt 100% gadā no kopējās kredītu summas, taču pat šie 100% var būt visai liela naudas summa, tādēļ, ja nespēj iekļauties kredīta atmaksas termiņā, tad labāk sazinies ar savu kreditoru un risini šo problēmu, pagarinot kredīta atmaksas termiņu, nevis gaidi, kad tev tiks uzlikti soda procenti.

Kurā diennakts laikā ir pieejami bezprocentu kredīti?

Ātros kredītus un tai skaitā arī bezprocentu kredītus izsniedz nebanku kredītdevēji, kas pēc savas būtības ir uzņēmumi, kuri, piesaistot investīcijas no dažādām citām firmām, ir spējīgi izsniegt personām kredītus. Un, tā kā šie kredītdevēji ir privātas firmas, tad tiem visiem ir konkrēti laiki un un dienas, kurās šīs firmas strādā, apkalpo kredītus un tātad arī piešķir kredītus. Visbiežāk šīs firmas strādā no pulksten 8 rītā līdz 22, uz 7 dienas nedēļā, nereti darbojoties arī svētku dienās, kuras mēdz būt kredītdevēju pļaujas dienas.

Kādi nosacījumi ir jāizpilda, lai varētu aizņemties bezprocentu kredītu?

Bezprocentu kredītu, salīdzinājumā ar citiem kredītiem ir visai vienkārši aizņemties, jo, tāpat kā ņemot ātro kredītu, personai nav jāizpilda daudz un sarežģīti nosacījumi. Galvenais, kas jāievēro ņemot ātro kredītu ir:

  • personai ir jābūt atbilstošā vecumā, kādam kontētais kreditors piedāvā aizņemties kredītu (lielākais vairums kreditoru kredītus piedāvā aizņemties personām vecumā no 20 līdz 75 gadiem, taču ir daži kreditori, kuri ļauj veikt aizņēmumu jau no 18 gadu vecuma);
  • debitoram ir jābūt Latvijas Valsts iedzīvotājam, lai kreditori varētu vispār klientam aizdot naudu;
  • debitora maksātspējai ir jāatbilst kredīta apmēram, kuru tas vēlas aizņemties (personai ir jābūt regulāriem ienākumiem, kuri nodrošinās, ka tā spēs atmaksāt kredītu)
  • klientam nevar būt slikta kredītvēsture, kas var kreditoram norādīt uz to, ka klientam var būt problēmas ar kredīta atmaksu;
  • personai savā īpašumā ir jābūt aktīvam bankas kontam un aktīvam tālruņa numuram, lai kreditors varētu apstiprināt personas identitāti un sazināties ar personu.

Bezprocentu kredīts patiešām ir īpaši izdevīgs veids, kā ikviens var ātri savā kontā iegūt papildus līdzekļus ikdienas tēriņiem, kādiem nozīmīgiem pirkumiem, vai vienkārši, kad ir radusies situācija, kad ir nepieciešama papildus nauda, lai nosegtu kādus neparedzētus izdevumus vai vienkārši izdzīvotu līdz nākamajai algai, jo tieši bezprocentu kredīts piedāvā ikvienam aizņemties naudu, atmaksājot tikai tik, cik tu aizņēmies, tā ietaupot to summu, kura citos gadījumos būtu jāiztērē procentu atmaksai.