Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kā notiek ātro kredītu pagarināšana?

Nav noslēpums, ka ātrie kredīti ir viens no visvieglāk iegūstamajiem kredītu veidiem, jo to ir iespējams saņemt burtiski pāris minūšu laikā, bez nepieciešamības doties uz banku vai nebanku kredītiestādi un pavadīt ilgu laiku aizpildot dažādas formas un dokumentus. Vēl jo vairāk, daļu ātro kredītu ir iespējams aizņemties jebkurā diennakts laikā un arī brīvdienās un svētku dienās, nodrošinot, ka, neskatoties uz to, kad tev ir nepieciešama papildus nauda, tev to būs iespējams saņemt. Taču kas notiek tad, kad tu esi aizņēmies ātro kredītu, bet nespēj to atmaksāt kreditora noteiktajā kredīta atmaksas termiņā? Tad tev ir jālūdz ātrā kredīta pagarinājums.

Kas ir ātrā kredīta pagarināšana?

Ātrā kredīta pagarināšana ir process, kad tu lūdz savam kreditoram pagarināt kredīta atmaksas termiņu, jo dažādu apstākļu dēļ, tu neesi spējīgs atmaksāt šo kredītu laikā. Visbiežāk kreditori, jo īpaši ātro kredītu izsniedzēji, debitoriem izsniedz kredīta termiņa pagarinājumu sākot no 7 dienām līdz pat 30 dienām, jo ātro kredītu atmaksas termiņi jau tā ir no pāris dienām līdz mēnesim, kā rezultātā kreditori izvairās no termiņa pagarinājuma, kurš ir ilgāks par mēnesi.

Kā notiek kredītu pagarināšanas process?

Ja ātrā kredīta ņēmējs vēlas iegūt sava kredīta atmaksas termiņa pagarinājumu, tam ir jādodas pie sava kreditora un jālūdz kredīta pagarinājums. Galvenais, ko debitoriem ir nepieciešams atcerēties ir, ka kredīta pagarināšu ir jāpieprasa pirms aizdevuma atmaksas termiņa beigām nevis tā pēdējā dienā vai jau pēc šī termiņa iztecēšanas, jo tas nodrošinās, ka kreditors laikus varēs izskatīt tavu pieprasījumu un piešķirt tev kredīta pagarinājumu.

Kā kreditors izlemj par kredīta pagarināšanu un šī pagarinājuma noteikumiem?

Visbiežāk kreditors izšķiras par kredīta pagarināšanu vai nepagarināšanu un to, uz cik ilgu laiku klientam pagarināt kredītu, balstoties uz vairākiem faktoriem. Pirmkārt, jau tas skatās kāda ir bijusi klienta kredītvēsture un kreditora sadarbība ar konkrēto debitoru, jo, ja kreditors redz, ka reiz jau klientam ir izsniegts kredīta termiņa pagarinājums, taču aizņēmējs tik un tā nebija spējīgs atmaksāt kredītu laikā, tad kreditors noteikti apdomās, vai tas vēlas šim klientam vēlreiz ļaut mēģināt atmaksāt kredītu pagarinātā termiņā. Vēl bieži kreditori arī skatās to, cik lielu summu ir aizņēmies konkrētais kreditors. Piemēram, ja klients ir aizņēmies ļoti mazu summu, tad tam noteikti tiks piešķirts arī īsāks kredīta atmaksas termiņa pagarinājums, nekā klientam, kura aizņēmuma summa ir lielāka.

Vai ir jāmaksā par kredīta pagarinājuma saņemšanu?

Diemžēl visbiežāk kreditors nosaka noteiktu summu, kura klientam ir tam jāsamaksā, lai kreditors tam pagarinātu kredīta atmaksas termiņu, jo šī summa nodrošina kreditoram papildus garantiju, ja klients patiešām šajā pagarinātajā termiņā plāno censties atmaksāt savu interneta kredītu. Šī summa var būt sākot no 5 līdz pat 100 eiro uz vairāk, skatoties no tā, par cik lielu kreditoru iet runa un uz cik ilgu tiem izsniegts pagarinājums.

Kā darbojas kredīta pagarinājums?

Kredīta pagarinājums nozīmē, ka tev būs jāatmaksā sava kredīta pamatsumma, tāpat kā tu to darītu, ja tavam kredītam netiktu piešķirts pagarinājums, tikai šajā gadījumā pagarinātais termiņš ļauj tev atmaksāt kredītu mazliet vēlāk. Pagarinājums arī nozīmē to, ka tev šī pagarinājuma laikā netiks piemēroti papildus procenti vai kādas citas papildus maksas, tāpēc summa, kura tev būs jāatmaksā līdz pagarinājuma termiņa beigām saglabāsies tāda pati, kāda tā bija pirms kredīta termiņa pagarinājuma pieprasīšanas.

Kāpēc izvēlēties pieprasīt ātrā kredīta pagarinājumu nevis, piemēram, vienkārši atmaksāt kredītu pēc tā termiņa beigām, par to nebrīdinot kreditoru?

Galvenokārt iemesls tam ir tāds, ka kreditori ir ļoti strikti ar soda sankcijām un procentiem, kurus tie piemēro debitoriem, ja tie neatmaksā savus aizņemtos kredītus laikā, un nepieprasa kredīta pagarinājumu. Šie soda procenti ir lieli un var pamatīgi palielināt summu, kuru tev ir jāatmaksā. Kā arī nereti kreditori nevilcinās pat uzsākt parāda piedziņas procesus, ja kredīts netiek atmaksāts noteiktu skaitu dienas pēc tā termiņa iztecēšanas, kā rezultātā tev var rasties milzu problēmas un tava kredītvēsture būs sabojāta uz ilgāku laiku, traucējot tev iegūt kredītu nākamreiz, kad tad būs nepieciešams.

Un ja viss šis tev vēl nav pietiekami tad tu vari izmantot arī pakalpojumu kredītu apvienošana, kur ir iespējams savienot vairākus mazos kredītus lai iegūtu vienu lielāku aizdevumu ar mazākiem procentu maksājumiem.

Author Info

Ilze Kļaviņa