Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kā notiek ātro kredītu saņemšana?

Lai gan ātrie kredīti nu jau kādu laiku piedzīvo milzu skepsi no iedzīvotāju puses, tie ir un paliek ātrākais, ērtākais un izdevīgākais veids kā saņemt papildus naudu ātri un uzreiz, kad tā ir nepieciešama. Un, tā kā ātrā kredīta saņemšanai nav tik strikti ierobežojumi, kā, piemēram, patēriņa kredītiem, kurus tu saņem no bankas, jo ātros kredītus piedāvā nebanku kreditori, to aizņemties ir ļoti viegli, un viss, kas tev būs vajadzīgs ir dators, internets un aktīvs bankas konts.

Pirmkārt, lai saņemtu ātro kredītu, debitoram ir jāpārliecinās, ka tas atbilst dažiem būtiskiem kritērijiem, jo arī nebanku kreditoriem ir pāris pamata noteikumi, bez kuriem klienti nevar saņemt kredītu. Personai, kura vēlas saņemt ātro kredītu, ir jābūt vismaz 18 gadus vecai, tai ir jābūt aktīvam bankas kontam un visbiežāk arī mobila telefona numuram. Un, tā kā ātrais kredīts joprojām ir kredīts, bieži šo kredītu izsniedzēji arī pieprasa pastāvīgu darba vietu ar regulāriem ienākumiem, jo tā ir kā garantija kreditoram, ka klients atmaksās kredīta summu, kuru aizņēmās. Kā arī pozitīva kredītvēsture bieži ir būtisks kritērijs, kurš nosaka vai konkrētais debitors saņems vai nesaņems kredītu, un tas nozīmē, ka klientam ar iepriekšējiem vai vēl esošiem kredītiem vai citiem parādiem var būt grūtības saņemt ātro kredītu.

Bet kā tieši kā notiek ātrā kredīta saņemšana?

Lai sava bankas kontā saņemtu ātro kredītu par noteiktu summu, klientam ir jāizpilda dažas vienkāršas darbības, kuru rezultātā kreditors uz klienta bankas kontu pārskaitīs papildus līdzekļus, kurus debitors varēs izmantot, kā vien sirds kāro.

  1. Pirmais solis, kurš debitoram ir jāsper, ir, ka tam ir jāizvēlas sev piemērotākais kredīta izsniedzējs. Pašreiz Latvijā darbojas ļoti daudzi nebanku kreditori, kā rezultātā labāko kreditoru visvieglāk būs izvēlēties, izmantojot kredītu salīdzināšanu, jo šādā veidā tev būs visvieglāk redzēt kādi ir kreditora noteikumi un kāda veida kredītus katrs konkrētais nebanku kreditors piedāvā.
  2. Nākamais solis ir izvēlēties konkrētu kredīta veidu. Nereti viens kreditors piedāvā dažāda tipa kredītus no auto kredītiem, kuri būs mērāmi lielākās summās, līdz pavisam nelieliem kredītiem, kuri lieti noderēs, ja tev mazliet pietrūkst, lai izdzīvotu līdz nākamajai algai. Arī šajā gadījumā iesaku izmantot mūsu kredītu salīdzināšanas rīkus, kuri palīdzēs pārskatāmā veidā redzēt visus kredītu piedāvājumus, kā arī to, līdz cik lielai naudas summai tu vari saņemt kredītu, kāds būs šī aizņēmuma atmaksas termiņš un cik liela būs konkrētā kredīta gada procentu likme (GPL).
  3. Kad ir veikta izvēle par kreditoru un kredīta veidu, ir laiks doties uz kreditora mājaslapu un pieteikties kredītam, jo šādi tu ietaupīsi laiku, kā arī tas tev dos iespēju pieteikties kredītam jebkurā vietā un laikā. Visbiežāk, ja tu jau neesi šī kreditora klients, tev būs nepieciešams arī reģistrēties kreditora sistēmā, aizpildot pieteikumu, kurā tev būs jānorāda informācija par sevi.
  4. Pēc kredīta pieteikuma aizpildīšanas un šī pieteikuma iesniegšanas kreditora mājaslapā būs norādītas tālākās veicamās darbības. Bet visbiežāk nākamais, kas debitoram ir jādara, ir no sava aktīvā bankas konta, kurā tu vēlies arī saņemt kredītu, jāpārskaita kreditoram 1 cents, jo šī pavisam niecīgā samaksa kalpo kā apstiprinājums, ka tavs norādītais bankas konts patiešām pieder tev, kā arī šī samaksa ļauj kreditoram saņemt precīzu informāciju par tevi un taviem personas datiem, kuru tas pēc tam iekļaus savā datubāzē.
  5. Un tad, kad kreditors ir apstiprinājis tavu identitāti un izvērtējis, ka tev ir iespējams piešķirt kredītu, uz tavu bankas kontu tiks pārskaitīta summa, kuru tu pieprasīji, piesakoties kredītam. Nebanku kreditori nepieprasa norādīt to, kā tu plāno tērēt šo summu, tādēļ tu ar tev piešķirto naudu vari darīt jebko. Tikai atceries, ka tev ātrais kredīts būs arī jāatmaksā vai arī jāizmanto kredītu apvienošana, un neaizmirsti kredīta atmaksas termiņu, jo, ja tu laikā neatmaksā kredītu vai nepiesakies kredīta termiņa pagarinājumam, kreditors tev var piemērot iespaidīgus soda procentus, kuri var pamatīgi palielināt summu, kura tev būs jāatmaksā kreditoram.

Ja tev rodas kādi jautājumi par kredīta saņemšanas procesu, vislabāk ar tiem griezties pie kreditora, no kura tu plāno aizņemties kredītu. Taču, pirms jautājuma uzdošanas, es iesaku vienmēr pārbaudīt “Biežāk uzdoto jautājumu” sadaļu, kurā jau ir apkopotas atbildes uz klientu vai topošo klientu visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Author Info

Ilze Kļaviņa