Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kādēļ ģimenei vajadzētu zināt par jūsu parādiem?

Laiks kredītsaistībās var būt ļoti satraucošs un emocionāls laiks. Neskatoties uz to, ka mūsdienās finansiālās grūtības un cīņa ar kredītiem nav nekāds retums, nav viegli par to runāt. Daudzi cilvēki kaunas par savām parādsaistībām, nevēlas tās pieņemt un izliekas, ka tie lieliski tiek galā ar tām. Vairums cilvēku nevēlas, lai to ģimenes locekļi un draugi vispār zinātu par to finansiālajām problēmām. Bet, patiesību sakot, atklājot savai ģimenei un draugiem, ka jums ir kredīti, jūs daudzējādā ziņā sev palīdzat. Turpinājumā ir uzskaitīti iemesli, kādēļ jūsu tuviniekiem vajadzētu zināt par jūsu kredītsaistībām.

Kredītsaistību slēpšana var radīt arī citus parādus

Skaidrs, ka atzīties savai ģimenei vai draugiem, ka jūs kaut ko nevarat atļauties, ir grūti. Šī iemesla dēļ daudzi tā vietā, lai vienkārši atzītos, ka šoreiz nepiedalīsies ģimenes ceļojumā, nepirks dārgas dāvanas Ziemassvētkos vai neies ar draugiem uz restorānu, pērk šīs lietas kredītā. Ja jums jau ir kredīts, nekādā gadījumā vairs nevajadzētu uzņemties vēl kādas kredītsaistības, bet vienkārši pateikt, ka pašlaik nevarat atļauties tādas greznības.

Jūsu attaisnojumi tiks saprasti

Turpinot iepriekš aizsākto ideju, ir labi, ja jūs informējat savus tuviniekus un draugus par to, ka šobrīd jūsu finansiālās iespējas ir ļoti ierobežotas. Tā jums vairs nebūs jājūtas vainīgiem, ka jūs esat bijuši spiesti tērēties kādai ekstravagantai ballītei un tik pat ekstravagantas dāvanas iegādei. Ja jūs atklāti paziņosit par savām finanšu problēmām, visi jūs sapratīs un vairs neskatīsies uz jums ar neizpratni, kad atteiksities no kaut kā.

Viņi jums var sniegt kādu padomu

Iespējams, jūsu tuvinieki un draugi zina daudz vairāk par finansēm un budžeta plānošanu nekā jūs domājat. Ja jūs tiem izstāstīsit savu problēmu, viņi jums, iespējams, sniegs kādu noderīgu padomu. Varbūt viņi zina kaut ko par nodokļiem, par pašnodarbinātību, par interesantiem naudas ietaupīšanas veidiem u.tml., un var ar jums padalīties šajās zināšanās.

Caur viņiem var parādīties kādas darba iespējas

Ja jūs cīnāties ar kredīta atmaksu, jūs, visticamāk, meklējat veidus, kā iegūt papildus naudu. Daudzos gadījumos tieši radinieki un draugi ir tie, caur kuriem iespējams atrast jaunus ienākumu avotus. Varbūt viņiem ir zināms kāds, kuram ir nepieciešamas jūsu darba rokas, kāds, kas varētu pieskatīt viņu bērnus, kāds, kurš varētu izvest pastaigā viņu suni u.tml. Tāpat varbūt viņiem ir zināms arī kāds pusslodzes darba piedāvājums, kas varētu jums palīdzēt ātrāk nomaksāt kredītu. Arī tad, ja jūs meklējat pilnas slodzes darbu, tuvinieku un draugu pazīšanās var palīdzēt jums to atrast.

Arī viņiem var būt savas finanšu problēmas

Tāpat kā jūs no viņiem slēpjat savas finanšu problēmas, tā arī viņi no jums var tās slēpt. Izstāstot par savām finanšu grūtībām, viņiem var būt vieglāk jūs izprast un palīdzēt atrast problēmas risinājumu. Šādi jūs varat viens otru atbalstīt un izbaudīt kopā pavadīto laiku.

Viņi var jūs iedrošināt un atbalstīt

Tas, ka jūs izskaidrojat tiem savu situāciju, nenozīmē, ka jūs vēlaties iegūt viņu žēlastību. Saņemot tuvinieku iedrošinājumus un atbalstu, jūs varat šo situāciju sākt uztvert kā pozitīvu pieredzi. Tuvinieku atbalsts var kalpot par motivāciju pēc iespējas ātrāk izkļūt no kredītsaistībām, ļaujot jums dalīties ar labām ziņām par atmaksas progresu.

Ir patīkami parunāt par savām problēmām ar kādu citu

Cīņa ar kredīta atmaksu var radīt spriedzi savstarpējās attiecībās, bet it īpaši laulībā. Vairums precēto pāru atzīst, ka naudas problēmas ir galvenais iemesls, kādēļ tie strīdas vai pat šķiras. Tādēļ, ja jūs esat precējušies, ir patīkami, ka jums ir vēl kāds, ar kuru dalīties savos pārdzīvojumos, izņemot laulāto. Ir skumji, kad kredītsaistības sāk ietekmēt attiecības ar laulāto, tāpēc, lai šīs problēmas neuzkrautu tikai laulātajam, aprunājieties par tām ar kādu uzticamu draugu.

Author Info

Ilze Kļaviņa