Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kādēļ kredīti un izklaides ir nesavienojamas lietas?

Daudzi uzskata, ka kredīti ir ātrs un vienkāršs veids, kā nodrošināt sev labu un pat ekskluzīvu dzīvi, jo tad nav nepieciešams taupīt, krāt naudu un ilgi gaidīt, lai iegūtu savā īpašumā kārotās lietas, tomēr šis priekšstats ir vairāk nekā maldīgs. Kredītus vajadzētu ņemt tikai ārkārtas situācijās, kad nav citu variantu, kā nokārtot savas finansiālās problēmas vai iegādāties vitāli nepieciešamas preces, turklāt arī šādā gadījumā ir jārēķinās, ka nāksies sevi vēl vairāk ierobežot un atteikties no jebkādām izklaidēm vai ekskluzīvām precēm.

Vienmēr ir jāatceras, ka tad, ja jums nav brīvu naudas uzkrājumu, jūs nemaz nevarat atļauties ņemt kredītu. Varbūt tas izklausās ironiski, jo cilvēkiem, kuriem ir lieki naudas uzkrājumi, vairumā gadījumu kredītus ņemt nemaz nav nepieciešams, tomēr vienmēr jāatceras, ka tiem, kas dzīvo no algas līdz algai nebūs iespējams veikt kredīta atmaksu. Ja ienākumi ir mazāki vai vienādi ar izdevumiem, naudas kredīta atmaksai, nemainot savu dzīvesveidu, vienkārši nebūs. Finanšu eksperti uzskata, ka ilgtermiņa kredītus drīkst ņemt tikai tie cilvēki, kuriem ir brīvi naudas uzkrājumi vismaz trīs vidējo algu apmērā, jo tas ir optimāls naudas daudzums, lai segtu parādsaistības arī tad, ja uz laiku ir zaudēts pamata ienākumu avots. Protams, tik nopietnus piesardzības pasākumus neievēro gandrīz neviens kredītņēmējs, tomēr jāpatur prātā fakts, ka ņemot kredītu nāksies sevi ierobežot daudz vairāk kā līdz šim.

Ņemot kredītu, vienmēr ir jārēķinās ar papildus tēriņiem, tātad arī ar taupības pasākumiem, lai šos tēriņus varētu nosegt un pirmā izdevumu kategorija, no kuras nāksies atteikties būs tieši izklaides. Ja ņemsiet kredītu, lai varētu izklaidēties vai iegādāties luksusa preces, jārēķinās, ka pēc tam ilgu laiku no izklaidēm nāksies atteikties vispār. Jūs būsiet daudz lielāks ieguvējs, ja naudu izklaidēm krāsiet, nevis aizņemsieties, jo krājot nebūs jāpārmaksā un nebūs arī jāuztraucas, par to, ka savlaicīgi nebūs iespējams segt savas parādsaistības.
Protams, daudzi varētu apgāzt šo teoriju, jo izklaides nav vienīgā izdevumu kategorija, uz kuru ir iespējams taupīt. Lai cik neparasti tas arī nebūtu, ir cilvēki, kuriem izklaides ir prioritāte. Var arī ņemt kredītus, kārtīgi izklaidēties un taupīt naudu uz ēdienu, dzīvesvietas īri, komunālajiem maksājumiem utt., bet tas tomēr nekādā veidā nemaina faktu, ka izklaides būs lētākas, ja nauda tiks krāta. Ja varat ietaupīt naudu, neatsakoties no izklaidēm, tad to arī dariet, bet nevajadzīgi nepalielinot savus izdevumus ar kredītu maksājumiem. Piemēram, daudzu ātro kredītu procentu likmes ir vidēji 10% mēnesī. Ja paņemsiet 100 EUR uz vienu mēnesi, nāksies atdodiet jau 110 EUR. Par šiem 10 EUR mēnesī jūs iespējams varētu aiziet uz vēl kādu pasākumu vai kur citur. Paņemot kredītu, jūs vienkārši šo naudu atdodiet kredītiestādei, turklāt ņemot kredītus regulāri, tiek atdotas daudz lielākas naudas summas.

Lai vai kāda arī būtu katra konkrētā cilvēka finansiālā situācija un prioritātes dzīvē, jāatceras, ka kredītus un izklaides tomēr nevajadzētu apvienot. Izklaides tomēr ir papildus priekšrocības, kuras var izmantot tie, kuriem paliek pāri nauda, bet, kredīti savukārt, pēc savas būtības glābšanas riņķis tikai ļoti nopietnām situācijām, kad nav citas izejas. Ņemt kredītus izklaidēm ir tiešām muļķīgi, jo beigu beigās tāpat būs sevi jāierobežo, turklāt vienmēr jāatceras, ka kredīti saistās ne tikai ar liekām izmaksām, bet arī nopietnu risku. Nav vērts riskēt nonākt nopietnās finansiālās problēmās izklaidu dēļ.

Author Info

Ilze Kļaviņa