Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kāpēc jāsalīdzina ātro kredītu piedāvājumi?

Ātro kredītu devēju starpā, kā jebkurā preču vai pakalpojumu nozarē, valda konkurence, kas aizvien pieaug, jo arī ātro kredītu aizdevēju skaits aizvien pieaug. Pieaugošā konkurence liek ātro kredītu aizdevējiem saviem pakalpojumiem piešķirt arvien izdevīgākus nosacījumus un priekšrocības attiecībā pret nozares konkurentiem, lai izvēlētos tieši viņu nevis konkurentu kreditēšanas pakalpojumus. Tiek piedāvātas priekšrocības dažādās kategorijās, piemēram, aizdevuma summā, atmaksas termiņā, iegūšanas ātrumā vai tiek piedāvāti pat tādi bonusi kā, piemēram, bezprocentu kredīts, SMS kredīta opcija, aizdevuma termiņa pagarināšana u.tml. patērētājiem interesējošas īpašības.

Galvenās kategorijas, kas tiek atspoguļotas ātro kredītu aizdevēju piedāvājumos un kuras tiek piemērotas maksimāli izdevīgiem nosacījumiem, ir gada procentu likme, atmaksas termiņš, atmaksas termiņa pagarināšanas opcija un tās izmaksas, reģistrācijas maksa, aizdevuma saņemšanas laiks, bezprocentu kredīta esamība vai neesamība, pirmā aizdevuma apmērs, minimālā un maksimālā aizdevuma summa, vecuma ierobežojums, ātrā kredīta aizdevēja statuss jeb piederība vai nepiederība LNKA jeb Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijai, SMS kredīta opcijas esamība vai neesamība, kā arī aizdevēja darba laiks, kas līdz ar to arī aizdevuma pieteikšanas un saņemšanas laiks.

Šie rādītāji ir jāsalīdzina, lai izvēlētos savām vēlmēm un iespējām piemērotāko un līdz ar to arī izdevīgāko piedāvājumu. Kā noprotams, visus šos kritērijus katrs ātro kredītu aizdevējs nosaka individuāli, tāpēc ir būtiski tos salīdzināt, lai nesaskartos ar neizdevīgu piedāvājumu un neiesaistītos neveiksmīgās kredītsaistībās.

Tāpat ir jāpievērš uzmanība ne vien piedāvājumam un tā niansēm, bet arī priekšnosacījumiem, kādi tiek pieprasīti ātro kredītu aizdevēju potenciālajiem klientiem, jo, ja atbilstības šiem priekšnosacījumiem nebūs, iespējas iegūt aizdevumu arīdzan nebūs. Svarīgākie kritēriji, kas tiek noteikti potenciālajiem klientiem ir, piemēram, minimālais un maksimālais vecums, dzīvesvieta un pilsoniskais statuss, elektroniskās saziņas iespējas, bankas konta un mobilā telefona pieslēguma esamība, pozitīva kredītvēsture un kredītspēja, nokārtotas iepriekšējās kredītsaistības gan pie konkrētā aizdevēja, gan pie citiem aizdevējiem. Būtiski pieminēt, ka, piemēram, auto kredīta gadījumā tiek izvirzītas prasības ne vien potenciālajiem kredītņēmējiem, bet arī to automašīnām, kas ietver, piemēram, vecumu, apdrošināšanu (OCTA, KASKO), izietu tehnisko apskati, kā arī kredītņēmēja atbilstību ieķīlājamās automašīnas īpašnieka statusam.

Esiet vērīgi un vienmēr salīdziniet maksimāli daudz rādītājus, kas attiecas uz ātro kredītu aizdevēju kreditēšanas pakalpojumu piedāvājumiem!

Author Info

Ilze Kļaviņa