Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kāpēc jāveido rezerves iekrājumi?

Daudzi šobrīd varētu pārmetoši noteikt, ka par kādiem iekrājumiem var būt runa, ka lielai daļai sabiedrības ienākumu mēnesī ir vien tik daudz, lai iztiktu līdz nākamā mēneša ienākumiem, tomēr es vēlētos oponēt, ka cilvēkiem ar pat vismazākajiem ienākumiem ir iespēja veidot rezerves iekrājumus – viss ir atkarīgs no vēlēšanās vai nevēlēšanās veidot rezerves.

Katrs cilvēks, protams, veido rezerves iekrājumus pēc savām vēlmēm un iespējām – tas, kuram būs lielāki ienākumi, atļausies veidot lielākus iekrājumus, bet tas, kuram būs mazāki ienākumi, visticamāk, rīkosies pretēji.

Ir absurdi apgalvot, ka kādam nav tik daudz naudas, lai veidotu vēl kādas rezerves, jo naudas vienmēr ir tik, cik tās ir – viss atkarīgs no tā, kādiem nolūkiem tā tiek iztērēta. Šajā gadījumā piemēram var pieminēt teicienu par laiku, ka arī laiks vienmēr ir, un viss ir atkarīgs no tā, kādiem mērķiem tas tiek pavadīts, tāpēc arī par laiku, tāpat kā par naudu, nav korekti teikt, ka tā nav.

Atgriežoties pie sākumā izvirzītā jautājuma, kāpēc būtu jāveido rezerves iekrājumi, atbilde ir pavisam vienkārša – rezerves iekrājumi ir paredzēti rezerves mērķiem, proti, nevis obligātiem un neatliekamiem mērķiem, piemēram, rēķinu apmaksai, pārtikai vai degvielai, bet mērķiem, kas var piemeklēt negaidīti vai var tikt loloti ilgāku laiku.

Šķiet, ikviens bērnībā ir krājis naudas sīkās vienības, liekot tās “cūciņā”, lai pēc laika sakrātu kādam lielākam vai mazākam sapnim, piemēram, kādai rotaļlietai, biļetei uz cirku vai velosipēdam. Arī cilvēkam pieaugot vienmēr saglabājas vēlme iegūt kaut ko, kam dotajā brīdī nepietiek naudas, tāpēc veidot rezerves iekrājumus būtu nepieciešams ne vien drošības labad, bet arī savu vēlmju un vajadzību realizācijas dēļ. Ir taču tik patīkami beidzot sakrāt naudu un iegādāties sen lolotu lietu! Gluži kā pēc brangi padarīta darba, kad tiek gūti nopelni un gandarījums.

Kā jau pieminēts, rezerves iekrājumus nepieciešams veidot arī drošības dēļ, jo mēs neviens neesam pasargāts no negaidītiem un steidzamiem izdevumiem, kas radušies kādas problēmsituācijas rezultātā tieši tad, kad savu personīgo finanšu līdzekļu nav tik daudz, cik nepieciešams. Ikvienam var sabojāties kāda auto detaļa, kurai nepieciešama steidzama nomaiņa, ikvienu var skart kādas veselības problēmas, kurām nepieciešama neatliekama ārstēšana un medikamenti, kā arī ikvienam var rasties pēkšņa nepieciešamība pēc, piemēram, jaunas veļasmašīnas vai televizora. Rezerves iekrājumi šādās nepatīkamās situācijās var lieti noderēt, jo var tikt novirzīti rezerves, proti, neparedzētiem mērķiem.

Sāciet veidot rezerves iekrājumus jau šodien, dienu no dienas krājkasē atliekot kaut vai pāris centus, un jūs pavisam drīz redzēsit, ka jūs varēsit ne vien justies droši un stabili, jo būsit nodrošinājies pret negaidītām finanšu nebūšanām, bet arī beidzot iegādāties sen kārotu preci vai pakalpojumu.