Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kāpēc man atteica ātro kredītu?

Neskatoties uz to, ka tiek uzskatīts, ka nebanku kreditēšanas nozares ātrie kredīti tiek izsniegti visiem, vienmēr un visur, ne viens vien interesents, kurš ir vēlējies iegūt ātro kredītu, ir palicis bešā, proti, ātrais kredīts gluži vienkārši tika atteikts un netika izsniegts. Tomēr mēs zinām, ka dzīvē nekas nav vienkārši un nenotiek tāpat vien – visam vienmēr ir savs iemesls. Tāpēc raksta turpinājumā apskatīsim populārākos ātro kredītu atteikumu iemeslus, lai gadījumos, kad tiek atteikts ātrais kredīts, zinātu, kādēļ tas tā notika un kā to varētu vērst par labu.

Jebkurš kredītdevējs pirms jebkura aizdevuma izsniegšanas lielākā vai mazākā mērā izvērtē savā potenciālajā klientā vairākas, sev būtiskas iezīmes. Visizplatītākie un nozīmīgākie rādītāji, kuri tiek vērtēti pirms aizdevuma izsniegšanas, ir kredītspēja jeb maksātspēja, kā arī kredītvēsture.

Lai saņemtu ātro kredītu, ir jābūt pozitīvai kredītspējai, proti, ir jābūt stabiliem, regulāriem un aizdevumam piemērotiem ikmēneša ienākumiem, lai laicīgi un pilnīgi spētu segt ikmēneša kredīta maksājumus. Ja kredītspējas situācija ir pretēja, aizdevums, visticamāk, tiks atteikts. Tas, ka vājas kredītspējas gadījumā tiek atteikts aizdevums, ir tikai loģiski un pašsaprotami, jo kredītdevēju māc bažas, ka klients aizņemsies kredītu, bet savu nelielo un nepietiekamo ienākumu dēļ nebūs spējīgs to atmaksāt, tādējādi pakļaujot kredītdevēju finansiāliem zaudējumiem.

Lai pretendētu uz ātro kredītu, ir jābūt arī pozitīvai kredītvēsturei. Pozitīva kredītvēsture nozīmē veiksmīgi nokārtotas iepriekšējās kredītsaistības, kā arī regulāri un pilnīgi veiktus kredīta maksājumus, kas liecina par pozitīvu maksājumu disciplīnu. Ja kredītvēsture ir negatīva, proti, tajā uzrādās nenokārtotas parādsaistības un regulāri kavēti kredīta maksājumi, kredītdevējam ir nopietns pamats aizdevumu neizsniegt. Šajā gadījumā kredītdevējs uztraucas par to, vai šo kredītsaistību laikā neatkārtosies vēsture, kurā atkal tiks kavēti un izlaisti kredīta maksājumi, arīdzan pakļaujot kredītdevēju finansiālajam riskam. Sabojāta kredītvēsture liecina ne vien par kredītņēmēja bezatbildību un vieglprātību, bet arī par vāju maksātspēju, ja reiz kredītņēmējs nav spējīgs laikā un pilnā apmērā nomaksāt kredīta maksājumus.

Kā rāda pieredze, arī negatīvas kredītvēstures un kredītspējas apstākļos vairākumā gadījumu ātrie kredīti tiek izsniegti – tikai retais ātro kredītu aizdevējs pret šiem rādītājiem izturas ar pilnīgu nopietnību un atbildību. Tomēr pēdējā laikā šī situācija ir mainījusies un, šķiet, arvien turpinās mainīties, jo ir strauji un intensīvi pieaugusi valsts ietekme ātro kredītu nozares ierobežošanā, izstrādājot un pieņemot arvien jaunus likumprojektus, kas tā vai citādi spētu ierobežot nebanku kredītdevēju darbību. Šo apstākļu spiesti, arvien vairāk nebanku kredītdevēju sāk pievērst uzmanību gan savu potenciālo klientu kredītspējai, gan kredītvēsturei, potenciāli nelojāliem un neizdevīgiem klientiem aizdevumus atsakot, tādējādi izvairoties no neproduktīvām kredītsaistībām.