Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kāpēc mēs aizņemamies naudu?

Nauda lielā mērā ir tas, kas dzen mūsu pasauli uz priekšu, jo bez naudas mēs nevarētu iegādāties dažādas preces, norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem vai izdzīvot. Taču ne vienmēr mums pietiek ar to naudu, ko mēs nopelnām, tādēļ mēs mēdzam aizņemties dažāda veida kredītus. Kādi tad ir izplatītākie iemesli, kāpēc mēs aizņemamies naudu?

Populārākais iemesls, kādēļ cilvēki aizņemas naudu kredītā noteikti ir, lai iegādātos kādu lielāku vai mazāku pirkumu. Sākot no tādām lietām kā datori un mobilie telefoni, līdz automašīnas un pat dzīvokļa vai mājas iegādei, kredīti jau sen ir bijuši veids, kā cilvēks var atļauties šos pirkumus pat, ja tiem nepietiek naudas, lai apmaksātu šī pirkuma manata summu. Un tāpēc, ka, īpaši iegādājoties mazākas preces, cilvēkiem ik mēnesi ir jāatmaksā salīdzinoši neliela summa, tie bieži kārtīgi nepārdomā to, vai tie būs spējīgi šo kredītu patiešām atmaksāt. Tāpēc, pat ja tu aizņemties kredītu jauna mobilā telefona vai televizora iegādei, izvērtē vai tu būsi spējīgs ik mēnesi atmaksāt kredītu par šo preci arī, piemēram, ziemas periodā, kad dzīvošanas izmaksas ir stipri augstākas nekā vasarā.

Otrs biežākais kredīta ņemšanas iemesls ir neparaudzētu izdevumu segšana. Nereti cilvēkiem nākas doties pie kreditora un ņemt aizņēmumu, jo tiem ir radušies izdevumi, kuri tā mēneša budžetā nebija iekļauti, piemēram, pēkšņs automašīnas remonts vai maksa par ārstēšanos. Un, lai gan šādus neparaudzētus gadījumus mēs nevaram plānot vai paredzēt, mēs varam izveidot iekrājumus neparaudzētiem gadījumiem, kuri ļaus mums apmaksāt šos neparaudzētos izdevumus bez kredīta ņemšanas. Bet, ja tomēr tev ir nepieciešams kredīts, tad neparaudzētiem gadījumiem labāk ir aizņemties ātros kredītus, jo tos būs iespējams saņemt ātru un par pietiekamām summām, lai tos arī pēc tam ātri atmaksātu.

Vēl cilvēki mēdz izšķirties par aizņēmumu gadījumos, kad tie vēlas piedzīvot pieredzes, kuras citādāk tiem nebūtu pa kabatai. Tu noteikti esi dzirdējis par cilvēkiem, kuri pēkšņi izlemj doties ceļojumā apkārt pasaulei vai mēnesi garā pārgājienā pa Eiropu. Bet ko tu nezini ir, ka šie cilvēki visdrīzāk ir aizņēmušies kaut kāda veida aizdevumu, lai īstenotu šo sapni. Vienalga vai tas ir kredīts no bankas vai no kādas privātpersonas, piemēram, saviem vecākiem, tas tomēr ir aizņēmums, jo šādas pieredzes maksā naudu, un kredīts ir viens no ātrākajiem veidiem, kā iegūt šo naudu.

Diemžēl cilvēki aizņemas naudu arī, lai apmaksātu savas iepriekšējās kredītsaistības. Ikviens finanšu eksperts tev teiks, ka nevajadzētu aizņemties kredītu, lai apmaksātu iepriekšējo aizņēmumu, jo šādi ir viegli ieslīgt nebeidzamos parādos. Taču cilvēki to joprojām dara, un tas liecina par to, ka šiem cilvēkiem, iespējams, ir lielāka problēma par vienkārši parādiem, tiem ir problēmas ar savu finanšu organizēšanu un budžeta veiksmīgu veidošanu, kā rezultātā tie atrodas iepriekš minētajā situācijā. Un risinājums šādai situācijai noteikti nav jauna kredīta aizņemšanās.

Un pēdējais iemesls, kādēļ cilvēki mēdz aizņemties naudu, kas arī savā ziņā sasaucas ar iepriekš minēto, ir, ka cilvēkiem vienkārši patīk dzīvot pāri saviem līdzekļiem, piemēram, katru piektdienas vakaru doties dārgās izklaidēs vai iegādāties pārāk dārgus apģērbus. Tu noteikti būtu izbrīnīts uzzinot, cik daudz ir cilvēku, kuri aizņemas naudu tikai, lai dzīvotu no ārpuses šķietami kā bagātnieks, taču patiesībā slīgstot parādos. Ir grūti pateikt, kādēļ cilvēki izvēlas šādu dzīvesveidu, taču cenšoties aizpildīt caurumu, kurš rodas starp taviem patiesajiem ienākumiem un to naudu, ko tu katru mēnesi iztērē, ar kredīta palīdzību nav tā labākā prakse un tā vietā tev vajadzētu vai nu meklēt veidus, kā samazināt savas izmaksas un dzīvot dzīvesveidu, kurš atbilst taviem ienākumiem, vai meklēt veidus, kā palielināt savus ienākumus.

Author Info

Ilze Kļaviņa