Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kas ir kredīts bez reģistrācijas maksas?

Kredīts ir viens no labākajiem un arī ērtākajiem veidiem, kā mēs varam iegūt papildus līdzekļus, ko tērēt dažādiem mērķiem sākot no pārtikas iegādes un rēķinu apmaksas, līdz jauna auto vai mājokļa iegādei. Un salīdzinot visus pašreiz Latvijā pieejamos kredīta tipus, kurus piedāvā gan bankas, gan nebanku kreditori, tad tieši ātrie kredīti ir viens no izdevīgākajiem kredītu veidiem, jo šo kredītu ir iespējams iegūt ātri, bet liekiem sarežģījumiem un dokumentu izpildes, un summas, kuras ir iespējas iegūt aizņemoties ātro kredītu ir sākot no pāris desmitiem līdz pāris tūkstošiem eiro. Taču, ņemot kredītu, tai skaitā arī ātro kredītu, mums gandrīz vienmēr ir jāiemaksā reģistrācijas maksa, kas nozīmē, ka pirms tu vari saņemt kredītu, tev ir kreditoram jāpārskaita neliela summa, tādēļ bieži kredītu ņēmējiem rodas jautājums, vai pastāv kredīti bez reģistrācijas maksas un kas tie ir.

Daudzi jauc kredītus bez reģistrācijas maksas ar bezmaksas kredītiem, taču tie nav viens un tas pats. Ja kredīti bez reģistrācijas maksas nozīme to, ka, personai aizņemoties kredītu nebūs jāiemaksā maksa par reģistrēšanos pie šī kreditora, tad bezmaksas kredīts jeb bezprocentu kredīts ir kredīts, kurš netiek aplikts ar procentu likmi – kredīta ņēmējs kreditoram atmaksā tikai un vienīgi kredīta bāzes summu, bez nepieciešamības papildus maksāt arī noteiktas procentu likmes maksājumu.

Kas tad īsti ir kredītu reģistrācijas maksa? Reģistrācijas maksa ņemot kredītu ir summa, kura aizņēmējam ir jāpārskaita kreditora bankas kontā, lai kreditors saņemtu debitora pamata informāciju. Šādā veidā kreditors ne tikai nodrošina, ka tas saņem precīzu klienta bankas konta numuru un citu ar to saistīto informāciju, izslēdzot gadījumu, ka klients var kļūdīties, piemēram, manuāli uzrakstot savu bankas kontu uz papīra lapas, bet arī verificē klienta identitāti un personas datus. Latvijā autorizēšanās ar bankas kontu dažādās oficiālās sistēmās, kur ir nepieciešams pierādīt, ka norādītā persona patiešām esi tu, ir visai izplatīta prakse. Un šajā gadījumā šo iespēju izmanto arī kreditors, tikai, tā vietā, lai tu autorizētos kreditora mājaslapā, tu tam pārskaiti nelielu naudas summu, kas sniedz to pašu efektu. Papildus ar šīs reģistrācijas maksas palīdzību, kura parasti jaunam kreditora klientam ir jāsamaksā, kad tas reģistrējas kreditora sistēmā pirms kreditora saņemšanas, arī nodrošina, ka kreditors var savā datubāzē reģistrēt precīzus klienta datus, tā arī nodrošinot, ka nākotnē klients kredītu var saņemt ļoti ātri un pat, piemēram, ar sms palīdzību.

Labā ziņa ir arī tā, ka, jo īpaši ātro kredītu sakarā, šī reģistrācijas maksa ir pavisam neliela. Lielākā daļa nebanku kreditori, kuri darbojas Latvijā, kā reģistrācijas maksu ir noteikuši tikai 1 centu. Tātad, pat, ja tev kontā ir tikai viens cents, tev tik un tā būs iespēja saņemt kredītu, jo 1 cents ir pietiekami, lai reģistrētos nebanku kreditora sistēmā. Un gadījumi, kad personu kontā nav pat pāris centi, ir ļoti reti, jo ir visai grūti iztērēt precīzu summu, kura atrodas tavā bankas kontā, tāpēc visdrīzāk tavā kontā būs nepieciešamais 1 cents, lai reģistrētos pie kāda no nebanku kreditoriem un pēc tam saņemtu ātro kredītu.

Jāatzīst, ka pašreiz kredīti bez reģistrācijas maksas īsti nepastāv, jo, ja kreditors nepieprasītu reģistrācijas maksu kaut 1 centa apmērā, tam nebūtu iespējams iegūt klienta precīzus datus, kā rezultātā aizdevējs nevarētu klientam izsniegt kredītu. Tāpēc labāk ir samaksāt šo nelielo reģistrācijas maksu savam kreditoram, jo pēc tam tev būs iespēja no šī paša kredītu devēja saņemt kredītu, kad vien tu vēlies, bez atkārtotas reģistrācijas vai nepieciešamības atkal reģistrēties kreditora mājaslapā. Nenonāc situācijā, kad tev ir nepieciešama nauda un tā nav pieejama, reģistrējies ātrajiem kredītiem, iemaksā reģistrācijas maksu un esi drošs, ka vienmēr papildus līdzekļi ir pāris darbību attālumā.

Author Info

Ilze Kļaviņa