Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kredīts cita kredīta atmaksai?

Teorētiski kredīts cita kredīta atmaksai ir iespējams, tomēr tas, vai šādu praksi vajadzētu piekopt, ir cits jautājums. Kredīts parasti tiek ņemts gadījumos, kad personīgie finanšu līdzekļi ir izsīkuši, tāpēc ņemt vēl vienu kredītu, lai atmaksātu iepriekšējo aizdevumu, nav prātīgi.

Pirmkārt, tā kredītņēmējs nonāk nebeidzamā kredītu jeb parādu jūgā, kas līdzinās apburtajam lokam, jo personīgo finanšu līdzekļu arvien nav – ir tikai sveši finanšu līdzekļi svešu finanšu līdzekļu iztrūkuma segšanai, turklāt, par šo segšanu ir jāmaksā, ko no saviem finanšu līdzekļiem arīdzan nav iespējams izdarīt.

Otrkārt, kredīta ņemšana pēc būtības ir dzīvošana pāri saviem līdzekļiem, tāpēc uzņemties vēl vienas parādsaistības nozīmē dzīvot vēl lielākos “mīnusos”, jo savas naudas šo saistību nokārtošanai vēl aizvien nav, jo tā tiek novirzīta gan kredīta pamatsummas, gan procentu atmaksai.
Tā kā ņemt kredītu savu personīgo finanšu līdzekļu trūkuma gadījumā vispār nav ieteicams, tad ņemt kredītu cita kredīta atmaksai vispār ir neprāts.

Praksē iegūt kredītu cita kredīta atmaksai ir iespējams tikai tādā gadījumā, ja netiek prasīts aizdevuma izlietošanas mērķis un ja nav nenokārtotu parādsaistību pie tā paša kredītdevēja.

Kā rāda pieredze, ja jums ir nenokārtotas kredītsaistības pie konkrēta kredītdevēja un jūs vēršaties pie tā ar lūgumu izsniegt vēl vienu kredītu, tas jums gluži vienkārši netiks izsniegts, jo, ja reiz jūs neesat spējīgs nokārtot vienas kredītsaistības, jūs, visticamāk, nebūsit spējīgs nokārtot arī otras. Situācija mainās brīdī, kad jums ir nenokārtotas kredītsaistības pie viena kredītdevēja, bet pēc vēl viena aizdevuma jūs vēršaties pie otra kredītdevēja – šāda situācija nav šķērslis vēl viena kredīta izsniegšanai. Tikai, loģiski domājot, jājautā, kāpēc? Ja kredītņēmējs nav spējīgs nokārtot vienas kredītsaistības, tad nespēs nokārtot arī otras, neatkarīgi no kredītdevēja.

Šajā gadījumā jāskatās, kādā statusā atrodas nenokārtotās kredītsaistības – vai tās ir aktīvas un atrodas atmaksas procesā, vai tās tomēr ir ļaunprātīgi nemaksātas un atstātas novārtā. Pirmajā gadījumā kredīts var tikt izsniegts, ja vien iepriekšējā kredīta nomaksa noris veiksmīgi un gludi. Otrajā gadījumā kredīta izsniegšana var tikt kategoriski atteikta.

Runājot par aizdevuma mērķa izpaušanu, ja par aizdevuma mērķi nav jāatskaitās, tas var tikt izmantots jebkādiem mērķiem, bet ir vairāki kredītdevēji, kas ir konkrēti noteikuši, ka aizdevums nedrīkst tikt izmantots cita kredīta nomaksai.

Nobeigumā jāpiemin, ka neviens gadījums nav viennozīmīgs, jo tas ir atkarīgs no katra kredītdevēja un to nosacījumiem attiecībā uz dažādiem jautājumiem, kas arīdzan var mainīties atkarībā no katra klienta individuālās situācijas, tāpēc, ja jums ir nepieciešamība pēc kredīta cita kredīta atmaksai, varat mēģināt to iegūt, konsultējoties pie vairākiem, dažādiem kredītdevējiem.