Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Neskatoties uz to, ka praksē gadījumi, kad personai tiek piešķirts kredīts, esot vēl kādās kredītsaistībās, ir novērojami salīdzinoši reti, tā ir problēma, kuras atvieglošanai ir rasts konkrēts risinājums – kredītu apvienošana jeb konsolidēšana.

Atrodoties vairākās paralēlās kredītsaistībās, nākas saskarties ar daudz un dažādām problēmām – tas ir kā finansiāls, tā arī morāls slogs, jo nereti nākas ne vien krietni pārmaksāt par kredītu tā procentu maksājumos, bet arī sajaukt vai pat aizmirst veikt kādu no kredītu maksājumiem, jo kredītņēmējam pastāvīgi jāatceras par visu kredītsaistību ikmēneša maksājumu veikšanu un to grafikiem.

Lai izvairītos no šiem apgrūtinājumiem un neērtībām, kas rodas vairāku paralēlu kredītsaistību esamības rezultātā, šādās situācijās kredītņēmējiem tiek piedāvāta kredītu konsolidēšana, kas nereti tiek dēvēta arī par parādsaistību pārstrukturēšanu jeb refinansēšanu.

Neatkarīgi no tā, vai kredītņēmējs ir uzņēmies vairākas kredītsaistības labprātīgi vai piespiedu kārtā, tam ir ieteicams veikt kredītu apvienošanu, atvieglojot gan morālo, gan finansiālo kredītsaistību pusi, jo kredītu konsolidēšanas mērķis ir kredītsaistību ikmēneša maksājumu kopsummas samazināšana. Kredītu apvienošanas gadījumā aizdevumi ar augstām procentu likmēm tiek apvienoti vienā aizdevumā, kura kopējā procentu likme noteikti ir zemāka nekā katram aizdevumam atsevišķi.

Kredītu konsolidēšanu piedāvā gan banku, gan nebanku kredītdevēji. Ņemot vērā to, ka kredītu kopējās izmaksas veido ne vien kredītu pamatsummas, bet arī procentu maksājumi, kuri, piemēram, ātro kredītu aizdevējiem ir ļoti augsti, vairāku ātro kredītu esamība ir pati neizdevīgākā un nepateicīgākā situācija, kuru vēlams pēc iespējas ātrāk atrisināt. Šī iemesla dēļ kredītu konsolidēšanu nereti raksturo kā vairāku īstermiņa kredītu apvienošanu vienā ilgtermiņa aizdevumā. Konsolidēšanas rezultātā vairāki aizdevumi pārtop par, piemēram, patēriņa kredītu vai kādu citu kredītu, kam ir līdzīgs apmērs un nosacījumi. Nereti īstermiņa aizdevumus nevis apvieno, bet pievieno kādam no esošajiem ilgtermiņa aizdevumiem, piemēram, hipotekārajām kredītam, kura mēneša procentu likme ir robežās no 3% līdz 5%, kas, kā noprotams, ir krietni mazāk un izdevīgāk nekā īstermiņa kredītu gadījumā, kad mēneša procentu likmes ir robežās no 10% līdz 20%. Protams, ir iespējams apvienot arī ilgtermiņa kredītus, apvienojot tos vēl lielākā aizdevumā, kas arī paredz izdevīgākus noteikumus nekā iepriekš, piemēram, garāku atmaksas termiņu par mazākiem procentu maksājumiem.

Kredītu konsolidēšana ir izdevīga kā kredītņēmējam, tā arī kredītdevējam, jo konsolidācijas rezultātā tas iegūst finansiālu stabilitāti un viennozīmīgu kredītņēmēja uzticību, kas vairs netiek dalīta vairāku kredītsaistību virzienos, bet tikai viena kredītdevēja virzienā.

Nobeigumā būtiski pieminēt, ka kredītu konsolidēšana vienmēr ir izdevīgāka nekā vairāku paralēlu kredītsaistību esamība. Arī kredītu konsolidācijas rezultātā jāatceras, ka jo ātrāk aizdevums tiek atmaksāts, jo mazākas ir aizdevuma kopējās izmaksas, kas tiek samazinātas uz ikmēneša procentu maksājumu rēķina ilgtermiņā.

Kredītu apvienošana bez ķīlas

Ja tev ir vairāki patēriņa kredīti vai arī tu mekē, kas tad īsti ir ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā, tad tu esi nonācis īstajā vietā un tev vajadzētu sākt domāt ko izmantot, lai apvienotu savus parādus. Kredīti mūsdienās ir palikuši ļoti viegli pieejami un vairs nav nepieciešams ieķīlāt savas mantas vai arī iegūt galvotāju, kas nozīmē lielāku parliecību pašiem patērētājiem, bet arī daudz lielāku risku kredītu izsniedzējiem. Kredīti bez ķīlas nu jau ir ierasta lieta, bet arī ar tiem ir jāuzmanās, jo kreditori var atgūt naudu iesaistot parādu piedzinējus vai arī iesūdzot patērētāju tiesā un tas tāpat nozīmē naudas zaudēšanu pat bez ķīlas.

Kredītu konsolidācija ir ļoti noderīgs pakalpojums, ko vajadzētu izmantot ikvienam, kuram kredītu maksājumi ir kļuvuši pārāk lieli vai arī ir paņemti pārāk daudz kredīti, jo ar šo apvienošanas procesu tu vair gan iegūt zemāku GPL likmi, gan arī samazināt kredītu maksājumu, palielinot kopējo kredīta atmaksas termiņu. Un, protams, galvenokārt tu vari atvieglot sev dzīvi, jo vairs nebūs jāveic daudzi maksājumi, bet varēsi veikt tikai vienu!