Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kritēriji online kredītu saņemšanai

Kreditēšanas pakalpojumu joma ir viena no tām jomām, kurā atbilstība noteiktiem kritērijiem ir ļoti būtiska. Varētu pat sacīt, ka tikai simtprocentīgas atbilstības gadījumā aizdevums tiek piešķirts. Šī iemesla dēļ gan banku, gan nebanku kredītdevēji pievērš īpašu vērību kredītu piešķiršanas pamatnosacījumu izstrādei, lai tie būtu maksimāli detalizēti un izvērsti, tādējādi atvieglojot un vienkāršojot tālāko potenciālo klientu izvērtēšanas procedūru. Proti, ja potenciālais klients neatbilst sākotnēji izvirzītajiem priekšnosacījumiem, par tālāku tā izvērtēšanu kandidēšanai uz aizdevumu nevar būt ne runas.

Ja salīdzinām banku un nebanku potenciālo klientu izvērtēšanas procedūras, tad jāsaka, ka banku sektorā izvērtēšana notiek daudz detalizētāk un skrupulozāk nekā nebanku sektorā, tāpēc sākotnēji izvirzīto priekšnosacījumu nav daudz – nopietnākā izvērtēšana sākas tikai tajā brīdī, kad cilvēks ir pieteicies aizdevumam. Pēc pieteikšanās viss kredītdevējam svarīgais un interesējošais tiek arī noskaidrots un izvērtēts.

Pretēji rīkojas nebanku aizdevēji, jo sākotnēji izvirzīto priekšnosacījumu ir daudz, bet tālākā potenciālo klientu izvērtēšana notiek vispārīgi un virspusēji, paļaujoties uz to, ka cilvēki, redzot savu neatbilstību izvirzītajiem priekšnosacījumiem, nemaz nemēģinās iegūt aizdevumu. Šī attieksme ir izskaidrojama arī ar tehnoloģisko barjeru, ko veido aizdevuma pieteikšana internetā. Interneta vidē ir novērtējams tikai tas, ko kredītdevējs ir prasījis elektroniskajā pieteikuma anketā, kā arī nav iespējams pārliecināties par to, vai potenciālā klienta norādītā informācija ir patiesa.

Kredītu piešķiršanas priekšnosacījumus katra nebanku kredītdevējs nosaka individuāli, bet to būtība un pamatprincipi vairākumā gadījumu saglabājas. Šie priekšnosacījumi ir ļoti līdzīgi tādēļ, ka visi licenzētie Latvijas nebanku kreditori ir apvienojušies Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā jeb LNKA, kuras biedri piekopj vienādu standartu un filozofijas realizāciju, ievērojot godprātīgas un atbildīgas komercprakses pamatprincipus.

Būtiskākās priekšnosacījumu kategorijas, kas tiek noteiktas potenciālajiem klientiem, ir vecums, dzīvesvieta, kredītspēja, kredītvēsture, aktuālās kredītsaistības, bankas konta esamība, kā arī elektroniskās komunikācijas iespējas. Lai saprastu, kā šie priekšnosacījumi izpaužas realitātē, apskatīsim trīs populāru Latvijas nebanku kreditoru izvirzītos pamatnoteikumus saviem potenciālajiem klientiem.

SohoCredit.lv klientam jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai nepilsonim ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju, jābūt vismaz 20 gadu vecumā, jābūt deklarētai un faktiskai dzīvesvietas adresei Latvijā, jābūt pastāvīgam mobila telefona pieslēgumam, jābūt kādā no Latvijas komercbankām reģistrētam bankas kontam, jābūt pozitīvai kredītvēsturei, kā arī regulāriem un aizdevumam piemērotiem ienākumiem.

Ondo.lv klientam jābūt Latvijas Republikas iedzīvotājam, jābūt vecumā no 20 līdz 75 gadiem, jābūt pozitīvai kredītvēsturei, jābūt aktīvam mobilā telefona numuram un bankas kontam, kā arī nokārtotām kredītsaistībām kā pie citiem kredītoriem, tā arī pie Ondo.lv.

Credit24.lv klientam jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai pastāvīgam iedzīvotājam, kuram ir beztermiņa uzturēšanās atļauja, jābūt vecumā no 18 līdz 70 gadiem, jābūt regulāriem un aizdevumam adekvātiem ienākumiem, jābūt kādā no Latvijas komercbankām reģistrētam bankas kontam, jābūt e-pasta adresei un aktīvam mobilā tālruņa pieslēgumam, kā arī nokārtotām parādsaistībām gan pie citiem kreditoriem, gan pie Credit24.lv.