Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Kur izmantot ātro kredītu?

Tā kā ātrais kredīts ir viens no retajiem aizdevumu veidiem, kuram nav noteikts konkrēts izlietojuma mērķis un par kura izlietošanas nolūkiem nav jāatskaitās savam kredītdevējam, tad varētu sacīt, ka ātro kredītu var izmantot jebkādiem mērķiem, kādi vien kredītņēmējam var ienākt prātā.

Tomēr pēc būtības ātrais kredīts ir paredzēts negaidītu un neatliekamu finansiālo situāciju risināšanai, un, kādām jābūt šīm neplānotajām un steidzamajā situācijām, gan nav noteikts. Jāuzsver, ka ātro kredītu ieteicams ņemt tikai tādā gadījumā, kad savi personīgie finanšu līdzekļi ir aptrūkušies vien uz īsu brīdi, piemēram, nedēļu pirms algas dienas vai kādu citu ienākumu saņemšanas nevis bezdarba vai ilgstoša finanšu trūkuma situācijā, jo, kā zināms, kredīts ir arī jāatmaksā, tāpēc pirms kredīta ņemšanas ir jāpārliecinās par savām finansiālajām iespējām tuvākajā laikā aizdevumu atmaksāt laikā un pilnā apmērā.

Kā rāda pieredze, ātrie kredīti tiek izmantoti tādiem ikdienas tēriņiem kā, piemēram, pārtikas iegāde, komunālo pakalpojumu maksājumu segšanai, veselības problēmu ārstēšanai un medikamentiem, auto remontam, sadzīves tehnikas iegādei, kādas vienreizēji izdevīgas preces vai pakalpojuma izmaksu segšanai, kā arī citiem svarīgiem un neatliekamiem mērķiem. Jāuzsver, ka tādiem mērķiem kā, piemēram, izklaides, azartspēles, atkarības vai citi kredīti gan nav ieteicams aizņemties kredītu, jo, lai gan šķiet, ka ātrais kredīts ir visādā ziņā nenopietns aizdevums, tas paredz nopietnus noteikumus un maksāšanas kārtību, kas obligāti ir jāievēro, pretējā gadījumā tiek riskēts ar savas kredītvēstures sabojāšanu, kas var sabojāt arī potenciālās kredītsaistības nākotnē, liedzot vai vismaz kavējot aizņemties jebkādu aizdevumu pie jebkādiem kredītdevējiem.

Galvenais ir uzsvērt, ka ātro kredītu nekādā gadījumā nav ieteicams izmantot ilgtermiņu finanšu problēmu risināšanai, jo ātrais kredīts pēc būtības ir īstermiņa pakalpojums, ko var izmantot tikai īstermiņa problēmu novēršanai, jo, kā zināms, tā atmaksas laiks ir tikai viens mēnesis. Ja finanšu likstas solās būt ilgstošas un nopietnas, kas paredz finanšu līdzekļus lielos apmēros, ir ieteicams meklēt kādu citu aizdevumu veidu, ko piedāvā banku vai nebanku kredītdevēji, piemēram, atkarībā no situācijas, patēriņa, hipotekārais, auto kredīts vai līzings.