Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts ir, iespējams, viens no visizdevīgākajiem kredītu veidiem, jo tas ļauj aizņemties visai lielu summu uz pietiekami ilgu termiņu, lai būtu iespējams to atmaksāt, taču tajā pašā laikā tev nevajag ne ķīlu, ne galvotāju, lai aizņemtos šo kredītu un lietotu to sev nepieciešamajiem mērķiem. Bet kas tad īsti ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts savā būtībā ir īstermiņa aizdevums, kuru piešķir kā bankas tā nebanku kreditori un kuru var aizņemties kādiem konkrētiem mērķiem. Šis kreditēšanas veids ir piemērots ikvienai privātpersonai, kura vēlas aizņemties naudas aizņēmumu sākot no tikai 50 līdz pat 10000 eiro. Ja ir vēlme aizņemties mazāku summu, tad noteikti ir jāgriežas pie iestādēm – banku un ne banku -, kuras nodrošina ātro kredītu izsniegšanu, taču patēriņa kredīts nozīmē to, ka ir iespējams aizņemties pietiekami lielu summu, lai veiktu lielu pirkumu, plašu remontu vai dotos dārgā atvaļinājumā, taču tajā pašā laikā tev nav nepieciešams nodrošināt priekšnoteikumus, kurus būtu nepieciešams izpildīt, ja tu vēlētos aizņemties kāda cita veida kredītu.

Patēriņa kredīts bieži tiek saukts arī par patēriņu kredītu pateicoties tam, ka tas ir ideālākais un vienkāršākais kredīts, lai veiktu dažāda veida tēriņus, jo praktiski jebkura iestāde, kura ir pilnvarota izsniegt patēriņa kredītus, izsniegs šo kredītu bez nepieciešamības tev norādīt konkrētu mērķi, kam kredīts tiks izlietots. Tas arī nodrošina, ka kredīts var tikt izlietots kā izklaidei, tā atpūtai un arī nopietnākiem mērķiem. Pēkšņi nepieciešama nauda studiju apmaksai? Aizņemies patēriņa kredītu. Pēkšņi nepieciešama nauda savas automašīnas remontam? Patēriņa kredīts ir viens no izdevīgākajiem variantiem. Parādās izdevīga iespēja doties ceļojumā, kurā vienmēr esi vēlējies doties, bet pašreiz nepietiek naudas? Aizņemies patēriņa kredītu un izbaudi ceļojumu un brīvdienas.

Viena no lielākajām patēriņa kredīta priekšrocībām ir, ka to ir iespējams aizņemties uz visai garu laika periodu. Lielākā daļa kredītiestāžu un banku, kuras izsniedz šo kredītu ļauj aizņemties pat lielus kredītus sākot no pusgada nereti līdz pat 36 mēnešiem jeb 3 gadiem, kas pat varētu šķist jau kā ilgtermiņš, taču tomēr tiek pieskaitīts pie īstermiņa kredītiem, dodot iespēju ikvienai privātpersonai aizņemties pat lielākas summas un atmaksāt tās samērīgā laika periodā ar samērīgām procentu likmēm.

Interesanti, ka patēriņa kredīta sakarā, līdzīgi kā ar ātro kredītu, arī notiek diskusija par to vai vajadzētu šāda veida kredītu piešķirt personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem, jo vairums kredītiestāžu to jau vairs nedara, bet joprojām saglabājas uzņēmumi, kuri piešķir patēriņa kredītus jau no 18 gadu vecuma, dodot pietiekami nodrošinātiem 18 un 19 gadus veciem jauniešiem arī iespēju aizņemties lielu naudas summu un īstenot savas dažāda veida ieceres.

Kā jau sākumā minēju, visbiežāk patēriņa kredīts tiek piešķirts par summām sākot no 50 līdz pat 10000 eiro apmērā. Protams, šis apmērs ir arī atkarīgs no tā, kurā bankā vai kredītiestādē patēriņa kredīts tiek ņemts, jo katra banka un nebanku kreditors ir noteicis savus patēriņa kredīta grieztus, kā arī savus noteikumus, lai, pirmkārt, jau vispār spētu paņemt šo kredītu, un, otrkārt, varētu sasniegt patēriņa kredīta griestu summu.

Runājot par summām, kuras ir iespējams aizņemties un termiņiem, cik ilgā laikā šīs summas ir jāatmaksā, protams, ir jāmin arī visbiežāk sastopamās procentu likmes, kuras tiek piemērotas patēriņu kredītiem. Procentu likmes parasti svārstās no 15 līdz 35 procentiem gadā, kas, protams nozīmē, ka, ja tu kredītu aizņemies uz termiņu, kurš ir mazāks par gadu, tad šī procentu likme ir mazāka. Un, lai gan šīs procentu likmes mainās gan no kā, kurā vietā tu aizņemies kredītu, gan no tā, cik un uz cik ilgu laiku tu aizņemies kredītu, tomēr līdz ko ir nolikta viena procentu likme un izsniegts kredīts, šī procentu likme visu kredīta atmaksas termiņu paliks nemainīga, garantējot, ka tava patēriņa kredīta atmaksu neietekmēs izmaiņas finanšu sektorā un tā svārstības. Tātad patēriņa kredītu procentu likmes patiesībā ir vienas no zemākajām un noteikti nav nesamērīgas vai astronomiskas, nodrošinot, ka tu gan spēsi atmaksāt savu kredītu, gan arī nepārmaksāsi milzīgu summu.

Vēl nedrīkst aizmirst, ka aizņemoties patēriņa kredītu var rasties arī virkne papildus izmaksu ar kurām ir jārēķinās. Visbiežāk šīs papildu izmaksas tiek pieprasītas par tādiem pakalpojumiem kā kredīta noformēšana un kredīta izsniegšana, un, atkarībā no tā, kur tu aizņemies šo kredītu, šīs papildizmaksas var sastādīt par līdz 3 procentiem no summas, kuru tu plāno aizņemties no kreditora. Tādēļ, noteikti ņem vērā, ka pirms kredīta aizņemšanās tev ir jābūt pieejamai vismaz kādai naudas summai, lai varētu apmaksāt šos papildu izdevumus.

Lai persona būtu spējīga aizņemties patēriņa kredītu, banka vai konkrētā nebankas kredītiestāde noteikti pirms tam veiks visai rūpīgu pārbaudi, lai uzzinātu, vai tu esi labs kandidāts šāda kredīta saņemšanai un būsi spējīgs atmaksāt summu, kuru tu aizņemies.

  • Pirmkārt, jau iestāde, vienalga vai tā ir banka vai vienkārši nebankas kreditors, vērtēs tavu maksātspēju, kas tiek dēvēta arī par kredītspēju. Tas nozīmē, ka pēc katra kredīta pieprasījuma speciāli iestāžu darbinieki izvērtēs to, kādi ir tavi ienākumi un cik tie ir regulāri un stabili. Taviem ienākumiem, obligāti ir jābūt regulāriem un pietiekami lieliem, lai tu regulāri spētu atmaksāt kredīta iestādei summu, kura tika noteikta pēc kredīta piešķiršanas. Parasti, tiek apskatīta tava kredītspēja pēdējo 3 mēnešu griezumā, taču ir gadījumi, parasti pie lielākām summām, kad šis termiņš var būt garāks. Kā arī neaizmirsti, ka tiks apskatīti ne tikai tavi ienākumi bet tavi vidējie izdevumi, piemēram, tas cik tu vidēji maksā par komunālajiem pakalpojumiem vai pārtiku, kas arī tiks ņemts vērā, pieņemot lēmumu – piešķirt vai nepiešķirt tev kredītu.
  • Otrkārt, parasti tiek apskatīta arī personas kredītvēsture, jo tikai šis parametrs var parādīt to, kā pagātnē tev ir veicies ar kredītiem. Kredītvēsturē parasti ietilpst iepriekš paņemtie kredīti, to apmaksa un kā ir veicies ar šo apmaksu, kā arī tas, vai tev pašreiz jau nav piešķirts kāds kredīts, kurš varētu apgrūtināt tavu spēju apmaksāt jauno kredītu. Ja pagātnē tev ir bijusi situācija, ka tu ļoti bieži kavēji kredīta maksājuma termiņus vai tev ir bijušas nopietnas parādsaistības, tad tas uzreiz ir kā brīdinājums bankai vai nebanku kreditoram, ka, iespējams, tev varētu būt problēmas arī ar šī kredīta apmaksu.
  • Kā arī visai bieži tiek apskatīts arī tas, kāda ir bijusi tava līdzšinējā sadarbība ar konkrēto banku vai iestādi, kurai tu pieprasi kredītu, jo arī tas var ietekmēt lēmumu par kredīta piešķiršanu vai nepiešķiršanu. Piemēram, ja iepriekš tev ir bijušas jebkādas kredītsaistības ar šo iestādi, kuru gaitā tev ir radušās problēmas ar to apmaksu, tad tas atkal var radīt konkrētai iestādei bažas par tavu spēju apmaksāt kredītu.
    Tāpēc noteikti pirms tu pat apsver prasīt bankai vai kreditoram, lai tas izvērtē tavi piemērotību kredīta saņemšanai, apsver savu kredītvēsturi, kredītsaistības un pats galvenais savu maksātspēju, jo tā tu būsi spējīgs izvairīties un nenokārtotām kredītsaistībām un parādiem.

Ir divi dažādi veidi, kā ir iespējams saņemt patēriņa kredītu: tu vari doties uz banku vai izvēlēto kredītiestādi, kur tad arī vari nokārtot visus nepieciešamos dokumentus un pieteikties kredītam vai tu vari arī šo procesu veikt ar interneta starpniecību, kas noteikti ir daudz ērtāk. Bet abos gadījumos tev noteikti ir jābūt derīgai pasei vai ID kartei, kā arī nereti aktīvam bankas kontam, kas apliecinās tavu identitāti un ļaus bankai vai kreditoram pārliecināties, ka tu nemēģini veikt krāpnieciskas darbības un aizņemties lielas naudas summas uz citu cilvēku rēķina, kā arī tev noteikti būs jāiesniedz ienākumus apliecinoši dokumenti, lai bankai vieglāk būtu veikt tavas maksātspējas un kredītvēstures pārbaudi.]

Ja esi apsvēris visu iepriekš izlasīto informāciju un nolēmis, ka tava maksātspēja un kredītvēsture atbilst nosacījumiem, lai tu varētu aizņemties konkrēto summu, tad noteikti dari to, jo patēriņa kredīts ir viens no labākajiem un arī populārākajiem kredītu veidiem, jo ļauj ne tikai īstenot savas iegribas un sapņus, bet to darīt ātri un īsā laikā.