Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Pavasara diēta tavam budžetam?

Pavasaris ir klāt un cilvēki ievēro daudz un dažādas diētas, lai līdz vasaras sākumam savestu savu ķermeni gan no iekšienes, gan no ārienes tīkamā kārtībā. Arī ikvienam budžetam pienāk brīdis, kad tam akūti ir nepieciešama pārdomāšana un sakārtošana, jo līdzšinējais plāns nav gana veiksmīgs un produktīvs, radot jūtamus iztrūkumus, gluži kā redzot sava ķermeņa trūkumus spoguļattēlā pēc ziemas neapdomīgās un haotiskās ēšanās.

Daudzu cilvēku prātā vārds “diēta” stereotipiski asociējas ar badošanos, tomēr pēc definīcijas diēta ir konkrēts dzīvesveida jeb uztura režīms, kas ietver pārdomātu un plānveidīgu ēšanas, dzeršanas un nereti arī fizisko aktivitāšu režīmu, kas mērķtiecīgi uzlabo cilvēka veselību un līdz ar to arī ārējo izskatu. Šādā kontekstā ir iespējams vilkt paralēles starp jēdzieniem “diēta” un “budžets”, jo arī budžets ir pārdomāts plāns, kas ved uz konkrētu mērķi, tikai budžeta gadījumā netiek plānots uzturs, bet gan finanses, kas ved nevis uz iekšēji un ārēji veselīgu ķermeņi, bet gan uz veiksmīgu un produktīvu budžeta plānu.

Varbūt jūs jautāsit, kāpēc tieši pavasara diēta nevis, piemēram, ziemas, rudens vai vasaras diēta? Pavasaris laikā gaitā ir ieguvis ģenerāltīrīšanas gadalaika slavu, kad cilvēki attīrās ne vien fiziski, bet arī garīgi, tīrot un sakārtojot sev apkārt esoši vidi, savu organismu, kas ietver gan veselību, gan ārējo izskatu, savas domas un mērķus, kā arī domas un mērķus, kas attiecas uz finansēm. Vienu vārdu sakot, pavasaris ir ideāli piemērots laiks, lai kopā ar fiziskās vides un ķermeņa sakārtošanu visbeidzot sakārtotu arī savas finanses.

Teorijā un praksē pastāv daudz un dažādi veiksmīgi budžeta plānu piemēri, kurus jūs varat mēģināt piemērot savām vēlmēm un vajadzībām, kā arī finansiālajām iespējām. Skaidrs ir viens – budžets ir plāns, kas pieprasa konkrētu kārtību gan ienākumos, gan izdevumos, kā arī pieturēšanos pie tās, pretējā gadījumā tam nav jēgas.

Sākotnēji ir jāapzina sava pašreizējā finanšu situācija, proti, pa pozīcijām ir jāpārskata pilnīgi visi savi ienākumi un izdevumi, un objektīvi tie jānovērtē. Tālāk ir jāapzinās savas vēlmes un vajadzības attiecībā uz nākotnes ienākumiem un izdevumiem, un arīdzan pa pozīcijām tās jāizplāno. Pēc tam jāsalīdzina esošais un vēlamais budžeta plāns. Abi budžeta plāni ir jāsalāgo tā, lai skaidri un gaiši taptu skaidrs, kas ir jau izdarīts un kas ir vēl jāizdara, lai sasniegtu vēlamā budžeta pozīciju latiņas.

Tas viss ne vien izklausās, bet arī ir vienkārši – atliek vien iepazīties ar konkrētiem budžeta plānu teorētiskajiem piemēriem un saprast, ko un kādā mērā iesākt ar savu budžeta plānu. Varbūt jūs jau darbojaties pēc ideāla budžeta plāna un tam vairs nav nepieciešamas nekādas korekcijas? Ja šaubāties, pašlaik, pavasarī, ir piemērots brīdis, lai to pārbaudītu un par to pārliecinātos.