Nepieciešama palīdzība? Jautā mums! info@zcredit.lv

Vai kredītkarte var aizstāt ātros kredītus?

Lai gan kā kredītkartes, tā ātros kredītus mēs varam dēvēt par avansiem, jo tie abi visbiežāk tiek izmantoti kā papildus naudas ieguves veidi, kad mazliet pietrūkst līdz nākamajai algai, katrs no šiem avansa veidiem ir mazliet citādāks ar saviem plusiem un mīnusiem. Un tā kā Latvijā ātros kredītus jau ierobežoja ar draudiem to darīt vēl vairāk, tad mēs vēlējāmies noskaidrot, vai kredītkartes varētu aizstāt ātros kredītus.

Vispirms noskaidrosim kas īsti ir kredītkartes un kas – ātrie kredīti. Kredītkartes ir maksājumu kartes, kuras ir piesaistītas tavam bankas kontam un kuras tu vari izmantot, lai norēķinātos par dažādām precēm un pakalpojumiem. Taču, atšķirībā no debetkartēm, ar kurām tu vari tikai un vienīgi norēķināties par naudu, kura atrodas tavā bankas kontā, kredītkartes tev dod iespēju apmaksāt pirkumus vai pakalpojumus, pat ja tavā kontā tam nav pietiekami naudas, summu, kura pietrūkst, it kā aizņemties no bankas kredītā. Bet ātrie kredīti ir aizņēmuma veids, kurā, piesakoties pie kāda nebanku kreditora, tu vari saņemt noteiktu naudas summu uz termiņu līdz 30 dienām. Tā kā gan kredītkartes aizdevums, gan ātrais kredīts ir naudas aizņēmuma veidi, tad abu aizņēmumu gadījumā tev būs arī jāmaksā noteikta procentu likme no naudas summas, kuru tu aizņēmies. Tad kāda ir atšķirība ir tajā, kuru no šiem aizņēmumiem tu izmanto?

Lielākā atšķirība ir tajā, cik liela ir šī piemērotā procentu likme, jo tieši tā nosaka cik izdevīgs vai neizdevīgs būs tavs aizņēmums. Ātro kredītu izsniedzēji, lai gan reklamē, ka to kredīti ir izdevīgi, nereti mēdz tiem piemērot visai lielas procentu likmes. Visbiežāk šīs procentu likmes ir vidēji no 8 līdz pat 30 procentiem mēnesi no kredīta summas. Tajā pašā laikā kredītkaršu pārtērēšana jeb tā saucamais overdrafts (kredītlīnija) parasti tiek aplikts ar 10 līdz 30 procentiem gadā no overdraftā izmantotās summas. Tātad šeit var redzēt cik liela tomēr ir atšķirība starp kredītkartes kredītlīninu un ātrajiem kredītiem, un, nešaubīgi, procentu likmju jomā kredītkarte noteikti varētu aizstāt ātros kredītus.

Taču procentu likmes nav vienīgais faktors, kas šajā gadījumā ir jāizsver. Ātrā kredīta noformēšana praktiski nemaksā neko, ja neskaita 1 centu, kurš visbiežāk ir jāiemaksā kreditora bankas kontā par reģistrēšanos šī kreditora sistēmā. Taču overdrafta ņēmējiem ir jāmaksā gan par tā noformēšanu, gan arī par to, ja cilvēks konkrētā mēnesī nav iztērējis sev piešķirto overdraftu. Rezultātā kredītkartes papildus maksu jomā ir zaudētājas.

Un visbeidzot ir jāapsver arī abu šo avansu veidu drošība. Tā kā kredītlīniju varētu dēvēt par aizņēmumu pret tavu algu, un banka, balstoties uz taviem ienākumiem nosaka to, cik liela overdrafta summa tev pienākas, tad tas noteikti ir drošs pakalpojums. Tur pretī ātro kredītu izsniedzēji bieži vien tik rūpīgi nekontrolē to, cik lielu naudas summu cilvēks var aizņemties un cik lielu naudas summu viņš spēs atmaksāt, tā veidojot ātro kredītu mazāk drošu, kā arī radot lielāku iespēju, ka, ņemot ātro kredītu, tu var iekļūt parādos.

Tātad galu galā uz jautājumu, vai kredītkarte var aizstāt ātros kredītus, es atbildētu jā, ar piebildi, ka tev ir pieslēgta kredītlīnija, jo overfrafts ir drošāks un labāks kredīta veids, īpaši, ja tu seko līdzi saviem tēriņiem un laicīgi atmaksā pārtērēto summu. Taču, protams, arī ātrajiem kredītiem ir savi slavas brīži, jo kredītkarte noteikti neaizstās ātros kredītus gadījumā, ja tev ātri ir nepieciešama lielāka summa par to, kuru tev banka atļauj saņemt overdraftā. Tikai atceries, ka gan kredītlīnija, gan ātrie kredīti ir aizņēmumi, un pirms to izmantošanas, nopietni pārdomā vai tev tas patiešām ir nepieciešams.

Author Info

Ilze Kļaviņa